Pondělí 22.09.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (16:23:28)

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) 1+0

Tým Avangardu Omsk dnes navázal na úspěšný vstup do sezóny vítězstvím 4:2 nad Jaroslavlí. Aktivnější domácí si postupně vypracovali dvougólový náskok, ale Lokomotiv duel nezabalil a v závěru druhé třetiny dokázal brankami Koňkova a Gorochova srovnat na 2:2. Za domácí však jen o 14 sekund později odpověděl Paršin a jeho zásah byl i gólem vítězným. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky totiž zvýšil na 4:2 Širokov a ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:15, celkem – 34:27

60:00

59:52
    Hra je ještě přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Avangardu. O vítězi je již rozhodnuto.

59:23
    Pěrežogin chytře vyhodil odražením kotouče o mantinel.

59:16
    Zakázané uvolnění Omsku. Sean Simpson si bere oddechový čas.

59:04
    Hosté již hrají bez brankáře.

59:00
    Minuta do konce.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Popov dostal puk až do brankoviště a před Sanfordem vznikla doslova valná hromada. Nicméně hostující gólman má kotouč pod sebou.

57:29
    Hosté se stále nemohou dostat do žádného závěrečného náporu, domácí hrají takticky velmi dobře.

56:46
    Sanford zachytil nahození od modré čáry a okamžitě rozehrál puk na své spoluhráče.

56:07
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval střelou z pravé strany Popov. Sanford zakročil lapačkou.

55:42
    Hostům odpískán ofsajd. Lokomotivu se krátí čas.

54:46
    Střela Platta od levého mantinelu skončila nad brankou.

53:49
    Domácí teď hezky zakombinovali v útočním pásmu, po střele z levé strany musel zasahovat Sanford.

52:59
    Teď už mají hráči Avangardu puk a nahodili ho za branku soupeře. Sedm minut do konce třetí třetiny.

52:26
    Domácí v plném počtu, ale stále se musejí bránit...

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Paršin (Širokov, Gustafsson), 33. Ivanov (Popov, Gustafsson), 39. Paršin (Sobotka), 41. Širokov (Sobotka) – 35. Koňkov (Galimov), 39. Gorochov (Novotný, Kručinin)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Gustaffson, V. Vasiljev, Kulik, Blaťák, Dervuk – Pěrežogin, Kalinin, Mozer – Širokov, Sobotka, Paršin – Berdnikov, Pervušin, Popov – Kurjanov, Wandell, Ivanov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Holos, Jakovlev, Kronwall, Gorochov, Višněvskij, Ljubuškin, A. Vasiljev, Gavrikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Kapustin, Sprukts, Platt – Koňkov, Galimov, Kartajev.

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 10178