Chabarovsk – Čerepovec 4:5 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 6:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 30.09.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký večer a opět na shledanou. (17:14:27)

Metallurg vybojoval další vítězství za tři body a slaví výhru 4:1. Jekatěrinburg nastoupil do utkání aktivně, přesto v prvním dějství dvakrát inkasoval a soupeř už své vedení nepustil. Domácí sice v závěru prostřední části snížili, Magnitka si však výhru pohlídala.

60:00

59:29
    Rafael Batyršin je ještě v závěru utkání vyloučen za úder do oblasti krku a hlavy. Kromě menšího trestu dostal ještě osobní desetiminutový.

58:00
    Ve třetí třeně zbývá odehrát poslední dvě minuty. Utkání se nyní spíše dohrává.

56:49
    Lazarev z dobré střelecké pozice jen protáhl Košečkinovu lapačku.

54:31
    Na pokus o otočení vývoje zápasu zbývá Avtomobilistu jen něco málo přes pět minut.

52:38
    Magntika hraje jen to, co potřebuje. Hraje více s pukem než domácí, nijak bezhlavě se však do zakončení nehrne.

51:14
    Jeginův pokus neznamenal pro Košečkina větší problémy. Ten jeho střelu vyrazil.

50:24
    Metallurg je stále aktivnější a očividně nechce dovolit soupeři zdramatizovat utkání. Avtomobilist na Košečkina vyslal v této třetině jen dvě střely.

49:50

49:11
    Tu si zvládl vytvořit Lazarev. Ruský forvard však nedokázal usměrnit puk do odkryté části branky.

48:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu. Nemohou se však dostat do větší šance.

47:50
    Potěchin dostává menší trest za nafilmovaný pád.

47:20
    Michnov nabil na modré čáře Trjamkinovi, jehož dělovka vypadala hodně nadějně. Nicméně tento pokus končí ve výstroji Vasilije Košečkina.

46:28

45:22
    Junkov nahazoval směrem na branku Jakuba Kováře. Český gólman dokázal tečovaný pokus vyrazit do rohu kluziště.

44:28
    Metallurg si zahraje přesilovku. Megalinskij si pomohl nedovoleně a odpyká si dvě minuty za držení.

42:12
    Bumagin si sjel před branku a pokusil se Košečkina překonat střelou na vzdálenější tyč. Ruský brankář však zasahuje vyrážečkou.

David Soumar

Branky a nahrávky: 40. Brulé (Michnov) – 5. Zaripov (Mozjakin), 16. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 22. Grigorenko (Lee), 35. Kamenev (Mozjakin)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Lepistö, Viklund, Metljuk, Megalinskij, Jegin, Trjamkin, Antonov, Postnikov – Petružálek, Brulé, Simakov – Bumagin, Krysanov, Lazarev – Lewandowski, Jemelejev, Lapenkov – Michnov, Popov, Golyšev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Batyršin, Bereglazov, Ibragimov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Jakucenja, Osala, Kameněv – Šafigulin, Kosov, Potěchin – Pare, Junkov, Grigorenko – Timkin.

Rozhodčí: Bulanov, Naumov – Medvedev, Lazarev