CSKA Moskva – Bayern 0:1 (kon.) | Manchester City – AS Řím 1:1 (kon.) | PSG – Barcelona 3:2 (kon.)
APOEL – Ajax 1:1 (kon.) | Sporting – Chelsea 0:1 (kon.) | Schalke – Maribor 1:1 (kon.)
Šachtar – Porto 2:2 (kon.) | BATE – Ath. Bilbao 2:1 (kon.)
FK Šachtar Doněck
2:2 (0:0)
FC Porto
Úterý 30.09.2014, 20:45 • Arena Lvov, Lvov, Ukrajina • Liga mistrů

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:51:02)

Máme za sebou neuvěřitelný zápas, v němž se dlouho hrálo bez branek, a to i poté, co šli domácí v 52. minutě do vedení zásluhou gólu Teixeiry. Když pak přidal v 85. minutě druhý domácí gól Adriano, zdálo se být již rozhodnuto o vítězství Šachtaru. Hosté se ale neskutečně zvedli, pomohlo střídání a příchod Quintera, Lópeze a hlavně Jakcsona Martíneze! Právě Martínez totiž snížil v 88. minutě z pokutového kopu na 1:2, aby v poslední minutě nastaveného času, díky svému neskutečnému důrazu před brankou, vyrovnal na konečných 2:2!

90+5

Zákroky brankáře Porta Fabiana – 2.

Zákroky brankáře Šachtaru Pjatova – 8.
    Jackson MARTÍNEZ - 2:2

90+4
    Porto právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné! Domácí ztrácí dvoubrankové vedení v posledních minutách zápasu, kdy se dvakrát prosadil JACKSON MARTÍNEZ! Ten nejprve z penalty snížil, aby nyní, po přihrávce Tella z levé strany, zakončil na malém vápně, v těžkém souboji s bránícím hráčem Šachtaru!

90+3
    Domácí se ženou k pokutovému území soupeře, ale tam ztrácí míč.

90+2
    Pjatov bude vykopává od vlastní branky, nespěchá.

90+1
    Jackson Martínez v ofsajdu, domácí získávají míč, to vše v první minutě nastaveného času. Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Ilsinho (FK Šachtar Doněck) za faul na vlastní polovině.

90
    Je tu poslední minuta řádné hrací doby, domácí se ještě budou třást o své vedení!
    Jackson MARTÍNEZ (p) - 2:1

88
    JACKSON MARTÍNEZ přesně umístěnou střelou k tyči nedal Pjatovovi šanci, ten druhý pokutový kop nechytil a hosté snižuje na 1:2.
    Hraní rukou - penalta!

88
    Po střele Lópeze zahrál ve vápně Šachtaru bránící Rakyckyj rukou, pokutový kop!

87
    Byla nařízena penalta ve prospěch Porta.
    Luiz ADRIANO - 2:0

85
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Hosté vrhli všechny své síly do útoku, vzadu zůstali pouze tři obránci, kteří neodkázali zabránit milimetrově přesně a v ten správný čas načasované přihrávce Bernarda z levé strany, na níž si naběhl LUIZ ADRIANO, jenž dokázal míč usměrnit do branky.

Martin Dvořák

Branky: 52. Teixeira (Kučer), 85. Adriano (Bernard) – 88. Martínez (pen.), 90+4. Martínez (Tello)

Karty:   34. Kučer (SAC), 36. Stěpaněnko (SAC), 48. Srna (SAC), 69. Fernando (SAC), 90. Ilsinho (SAC) – 35. Ó. Torres (PRT), 48. Maicon (PRT)

Neproměněná penalta: 35. Brahimi (PRT), brankář Pjatov zneškodnil

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 1:6.
    FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Azevedo – Costa (79. Bernard), Fernando, Stěpaněnko, Taison (75. Ilsinho) – Teixeira – Adriano.
    Náhradníci: Kanibolockij – Ordec, Fred, Marlos, Bernard, Gladkyj, Ilsinho.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon (C), Martins Indi, Sandro – Ó. Torres, Marcano (65. Quintero), H Herrera – Tello, Aboubakar (65. Martínez), Brahimi (78. López).
    Náhradníci: Andrés Fernández – Goebel Evandro, Neves, Martínez, Quintero, López, Ricardo.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (vš. TUR)