Hr. Králové – Č. Budějovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 6:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
Královští lvi Hradec Králové
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 02.10.2014, 16:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Extraliga staršího dorostu

To je z královéhradeckého zimního stadiónu pro dnešní den vše. Sportu zdar, hokeji obzvláště! (18:35:50)

Tak to by tedy bylo. Dnešní zápas nabídl z hlediska času nadstandardní představení, zakončené vítězstvím domácího týmu. Ten byl po určité části zápasu aktivnějším celkem, jemuž však soupeři z jihu Čech zdatně konkurovali. Bod si rozhodně zaslouží.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Královští lvi Hradec Králové.
    Rozhodující pokus proměnil DAVID MALÍK.

3. série
    1:0
    Na druhé straně Bárta neproměňuje, Hradečtí se tak mohou radovat z vítězství.

2. série
    1:0
    Malík se stává prvním úspěšným exekutorem díky střele mezi betony.

2. série
    0:0
    Bahula zkoušel Groha rozhýbat, ten mu kotouč vypíchl holí.

1. série
    0:0
    Ani Zahradníkův pokus nebyl úspěšný, střela skončila v lapačce Kváči.

1. série
    0:0
    Jako první jel na Groha Kachyňa, se svým nájezdem však neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení, během něhož se nevyskytla takřka žádná šance z kategorie těch vyložených, nerozhodlo dnešní duel, a to znamená jediné: samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:53
    Zahradník se teď zkusil probojovat před Kváčů, jenže v sevření dvou hráčů Motoru neměl naději na úspěch.

62:55
    Kotouč sice dokázali zavést až na půli soupeře, tam o něj však přišli, a jsou tak znovu za svojí bránou.

62:23
    Hradečtí jsou konečně na delší dobu u puku, jenže pouze za vlastní bránou.

61:43
    A znovu Jihočeši. Jedovatou střelu od modré čáry ztlumila až výstroj hradeckého brankáře.

60:41
    Budějovice kombinovaly na hradecké půli hřiště, jenže bez většího efektu.

60:01

Souboj mezi Motorem a Lvi v posledním dějství nabídl podobný obrázek jako třetiny minulé. Hradečtí si sice dokázali vytvořit tlak, ale v klíčové fázi akce neuspěli, ke změně skóre tak nedošlo a bude se minimálně prodlužovat.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 12. Pavlík (Zahradník), rozh. náj. Malík – 24. Šulek (Jiřinec)