Chabarovsk – N.Novgorod 2:7 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 5:4 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 1:6 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:2 (kon.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 02.10.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:28:34)

Jakub Kovář (JEK)- 26 zásahů, pět inkasovaných branek

Dnešní program KHL nabízí zápasy velmi bohaté na góly. Nejinak tomu bylo i v Jekatěrinburgu, kam přijela ambiciózní Kazaň. Favorizovaní hokejisté z Tatarstánu si během třinácti minut vytvořili tříbrankový náskok, když se dokázal prosadit Burmistrov a dvakrát Sergej Kosticyn. Avtomobilistu se povedlo tříbrankové manko vymazat, ve 45. minutě srovnával stav zápasu Bumagin. V té chvíli jako by už domácí neměli dost sil na obrat a taktovku utkání definitivně převzali hráči Kazaně. Po gólech Möllera a Azeveda Kazaň zvítězila 5:3 a z Jekatěrinburgu si odváží tři body.
    Domácí hráči ovšem v dnešním zápase ukázali charakter, to by jim mohlo pomoc na cestě z krize.

60:00

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté výborně brání prostor před Garipovem.

56:37
    Početní výhodu domácí nedokázali přetavit v kontaktní branku a nyní po návratu Ilji Nikulina na led to už budou mít velmi složité.

54:37
    Jiskrička naděje pro domácí, dvě minuty za nedovolené bránění si musí odsedět Ilja Nikulin, a to je možná poslední šance Jekatěrinburgu, jak ještě něco s utkáním udělat.

51:49
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do zřejmě rozhodujícího vedení. JUSTIN AZEVEDO sice trestné střílení před malou chvílí nevyužil, s prázdnou však dnes neodejde, Kováře překonal střelou z kruhu, kterou poslal do horního rohu domácí brány. Asistence: Sergej Kosticyn.

51:11
    Garipov si problém s výstrojí urychleně vyřešil a po necelé minutě hry se vrací na led.

50:15
    Brankář hostujícího celku Emil Garipov měl problém s výstrojí, který jej postupem času začal limitovat natolik, že kvůli němu prozatím odstoupil z dnešního zápasu. V brankovišti jej nahradí švédský gólman Anders Nilsson.

49:07
    Jakub Kovář však podržel své mužstvo a Azeveda vychytal.

49:07
    Hosté mají k dispozici trestné střílení, Sami Lepistö ztratil na modré čáře puk zastavil ujíždějícího Justina Azeveda jen za cenu faulu, rozhodčí nařídil trestné střílení. Nyní si kanadsko-portugalský útočník může zkusit samostatný nájezd znovu.

48:43
    První oslabení ve třetí třetině nyní musí přečkat hostující hokejisté, dvě minuty za držení obdržel Kirill Petrov.
    MöLLER - 3:4

47:52
    Těsně před koncem přesilové hry si hosté berou vedení zpátky, Kováře dokázal překonat švédský útočník OSCAR MÖLLER, který udeřil ranou z levého kruhu. Asistence: Igor Mirnov.

45:57
    Nyní se však budou muset domácí bránit, dvě minuty za podražení dostal Alexander Simakov.
    BUMAGIN - 3:3

44:13
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Erupce radosti v Jekatěrinburgu! Domácí hokejisté srovnávají stav zápasu, a smazávají tak tříbrankové manko z úvodní třetiny. Střelcem, který se postaral o vyrovnání, je ALEXANDER BUMAGIN. Asistence: Anatolyj Golyšev.

42:41
    Domácí hokejisté se dokázali ubránit oslabení, Golyšev se vrací na led a domácí pokračují v plném počtu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 20. Komarov (Lewandowski, Lepistö), 39. Golyšev (Michnov), 45. Bumagin (Golyšev) – 4. Burmistrov (Heshka), 6. Kosticyn (Nikulin, Azevedo), 13. Kosticyn (Nikulin), 48. Möller (Mirnov), 52. Azevedo (Kosticyn)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin)- Viklund, Lepistö, Metljuk, Megalinskyj, Antonov, Trjamkin, Postnikov- Simakov, Petružálek, Brule- Golyšev, Michnov, Popov- Garejev, Bumagin, Jemelejev- Solomonov, Lewandowski, Jemelin, Komarov
    Ak Bars Kazaň: Garipov (51.- 52. Nilsson)- Děnisov, Rylov, Kornějev, Nikulin, Medvěděv, Musin, Heshka, Pajgin- Bodrov, Svitov, Obuchov- Azevedo, Kosticyn, Mirnov- Varnakov, Pesonen, Malychin- Petrov, Möller, Burmistrov

Rozhodčí: Bukin, Romasko- Goljak, Dědjulja