Hr. Králové – Č. Budějovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 6:4 (kon.)
HC Olomouc
6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 02.10.2014, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu

S konstatováním, že Olomoučtí nakonec vítězí 6:4 se s vámi z olomouckého zimního stadionu loučím. (19:52:06)

60:00

59:52
    Štefku v gólové šanci vychytal lapačkou skvělý Šimeček!

59:30
    Půl minuty před koncem třetí části odchází na trestnou lavici hostující Josef Danielčak (VIT).

58:06
    Olomouc právě vstřelila branku!
    O výhře je zřejmě rozhodnuto! Kališova rána se dostala k JAKUBU HEŽOVI, který byl před Šimečkem zcela osamocen. Olomoucký útočník si s touto situací poradil jako rozený střelec a poslal Moru necelé dvě minuty před vypršením šedesáti minut do vedení o dvě braky. Asistence: Jiří Kališ.

57:41
    Naprosto zbytečným faulem se teď proti Hustákovi provinil Radim Štěpánek (VIT), který dostal dvě minuty za napadení. Vítkovice tak rázem mají daleko menší šanci na srovnání.

57:27
    Vítkovice si vzaly oddechový čas.

57:05
    Důležitý zákrok Pospíšila, který nepustil ránu z hole Maliny, který měla velmi dobré parametry!

56:52
    Jakub Galvas výtečně vystihl rozehrávku hostů, následně dokonce jedovatou střelou vystrašil hostujícího brankáře.

56:08
    Olomouc dobře napadá hostující rozehrávku. Vítkovičtí teď dokonce zahráli kotouč na zakázané uvolnění.

54:30
    Mladí Kohouti se nevzdali vidiny vítězství a znovu vedou. Kotouč na brankovišti Vítkovic skákal několik vteřin, Šimeček dokázal dvakrát nebo třikrát zasáhnout, na pokus MARKA HUSTÁKA, který mířil pod víko, už ale nestačil. Asistence: Jakub Heža.

52:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Zdálo se, že střela DOMINIKA RAŠKY nemůže Pospíšila vystrašit, kotouč ale nakonec podivným obloučkem zapadl přes rameno domácího brankáře až do sítě. Možná, že střela byla lehce tečovaná některou domácí holí, nebo Pospíšil na střelu dobře neviděl. Asistence: Radim Toman.

52:35
    Gabrhelíkovu střelu od modré čáry brankář Pospíšil viděl, proto bez problémů zasáhl svou vyrážečkou. Následně však musel přerušit, bude se tak vhazovat v pásmu Mory.

51:54
    Vítkovicím pomalu ale jistě utíká čas, stále se jim však nedaří vyzrát na dobře fungující defenzívu Hanáků.

50:25
    Jan Beier se protlačil až před brankou, jeho střela, který šla těsně nad ledem, však nebyla přesná.

49:38
    I když Olomoučtí vedou, stále se snaží zatápět hostující obraně. Nyní se mohl do slibné šance dostat Heža, k tomu, aby dosáhl na nahrávku Štefky, mu však chyběl minimálně metr.

48:27
    Matěj Zabloudil teď zbytečně riskoval ve své obranné třetině, jeho kličky mohly znamenat pro olomoucký tým velké nebezpečí.

47:56
    Pospíšil měl se střelou od modré čáry mírné potíže, Maixner se proto snažil dorážet, co to je šlo. Kališ se o něj však postaral, seč mu síly stačily.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 12. Škoda (Kuba, M. Zabloudil), 32. Hajšman (J. Heža), 37. Jeklič (Galvas, Kališ), 45. Metelka (Škoda, Kuba), 55. Husták (J. Heža), 59. J. Heža (Kališ) – 4. Stupka (Malina), 26. Toman (Raška, Bartek), 34. Toman (Krčmář), 53. Raška (Toman)

HC Olomouc: Pospíšil (Šoustal) – Kališ, Kolovrátník, Štreit, Metelka, Galvas, Beult, Škoda – M. Zabloudil, Štefka (C), J. Heža, Hajšman, M. Jeklič, Z. Zabloudil, Marek, Říčka, Husták, Beier, Kuba.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Daňa) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Halška, Čechman, Krčmář, Slíž, Bartek – Raška, Malina (C), Maxner, Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Stupka, Danielčak, Hartman.

Rozhodčí: Cik – Novotný, Šimčík