Třinec – K. Vary 4:0 (kon.) | Zlín – Sparta 1:0 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Plzeň 0:5 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 9:1 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 03.10.2014, 18:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Tipsport extraliga

Ode mě je to pro dnešek z extraligového hokeje vše, na hradeckém zimním stadionu teď ještě probíhá děkovačka příznivců s hokejisty. Ať Vám tam v životě taky padají pomyslné góly, někdy příště se těším na počtenou! (20:39:49)

No, jak první dvě třetiny nepřinesly nic extra záživného, tak závěr byl z pohledu domácí fanoušků opravdu strhující. Boleslav si dneska minimálně ten bod zasloužila, jenže pak Hradečtí zkrátka prokázali velké srdce a dokázali na svou stranu strhnout triumf alespoň za dva body.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za domácí Jaroslav Kudrna a za hosty Michal Valent.

MIKUŠ - 3:2

64:29
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Výkon boleslavského brankáře ale jeho týmu stačí pouze na bod. Hradec nejdřív utekl hrobníkovi z lopaty a teď pro sebe celý zápas rozhoduje! Domácí hokejisté vyhráli buly a pak na modré čáře natáhl k parádní ráně PETER MIKUŠ, který propálil všechno před sebou a přisoudil bonusový bod hradeckým barvám – 3:2 po prodloužení! Asistence: Dávid Skokan.

64:21
    Povedená střela Jiřího Šimánka na druhou tyčku. Jenže Michal Valent je dnes ve velké formě, jeho lapačka se znovu výtečně natáhla.

64:07
    Domácí rozehrávají z vlastního pásma, v prodloužení jsou znovu lepší.

63:52
    Hned po vhazování pálil Slovák a k dorážce se dostal Rastislav Dej. Nevím, kolik bylo v horní polovině branky místa, natažený Valent ale puk parádně i se štěstím vytáhl do ochranné sítě!

63:45
    Ve hře čtyř proti čtyřem často zkrátka chybí hráč před brankou, proto teď měl Valent snadnou práci při nahození hradeckého reprezentanta Bohumila Janka.

63:19
    Také Středočeši předvedli pěknou rotaci, která ale skončila u zákroku Ondřeje Kacetla.

62:52
    Rozhodčí pustili po jednom výrazném zákroku na obou stranách, teď už asi budou vylučovat jenom za vraždu.

62:21
    Hradecká čtveřice sevřela Boleslav, jenže Dejovo zakonční šlo z hodně velkého úhlu. Tohle musel Valent mít.

61:38
    Pěkný vzdušný pas Frühaufa hledal Šimánka, ale jeden z hostů ho hokejkou zastavil. To by bylo hodně nebezpečné.

61:19
    No a puk z hokejky Stříteského zblokoval první clonící hráč kamsi vysoko nad. Vhazování po Kacetlově levici.

60:55
    Na druhé straně to zkusil Tomáš Klimenta, z velkého úhlu ovšem Kacetlovu svatyni přestřelil.

60:24
    Valcourt se vydal do boleslavského pásma, u pravého hrazení ale zakopl. Puk pro hosty.

60:01

No, už tomu asi málokdo věřil, ale nakonec se přece jen domácím hokejistům podařilo dvoubrankové manko dotáhnout. Ve třetí třetině byli jasně aktivnějším týmem a své trápení dokázali prolomit, Boleslavi tak vzali vítězství v základní hrací době. Jdeme do prodloužení, kdo bude víc toužit po bonusovém bodu?

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 48. Kudrna (Mertl, Slovák), 60. Šimánek (Kukumberg), 65. Mikuš (Skokan) – 10. Pabiška (Hruška, Stříteský), 38. Látal (Rys)

Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Slovák, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Skokan, Červený, Kukumberg – Beránek, Nedvídek, Valcourt. Trenér: Peter Draisaitl.
    BK Mladá Boleslav: Valent (Rittich) – Kučný, Hruška, Trška, Stříteský, Vidmar, Robar, Čermák – Pabiška, Výborný "C", Pacovský – Klimenta, Broš, Mikulík – Rys, Musil, Lenc – Bárta, Kubica, Látal. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Kajínek, Zavřel.