Třinec – Pardubice 5:2 (kon.) | Slavia – Olomouc 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Sparta 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (1:3 po s.n.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 19.10.2014, 17:30 • Zimní stadion v Hradci Králové • Tipsport extraliga

Mountfield nakonec otáčí dnešní zápas a díky dvěma trefám v nájezdech slaví dvoubodové vítězství. Hosté si odvážejí spravedlivý bod, i když jich mohli mít klidně více. Východočeši musí být nakonec spokojeni, neboť se díky dvěma bodům posouvají na druhou pozici v tabulce!´To je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:17:02)

Jiří ŠIMÁNEK - 3:2

Rozhodující trefu si připisuje JIŘÍ ŠIMÁNEK.

3. série
    2:1
    Vandase vychytal Kacetl, Hradec vítězí.

3. série
    2:1
    Další klika do forhendu, další gól. Vandas musí dát.

2. série
    1:1
    Vladimír Svačina netrefil branku.

2. série
    1:1
    Hned vzápětí srovnává Kudrna precizním blafákem do bekhendu.

1. série
    0:1
    Vítkovický útočník rozhýbal Kacetla a poslal mu puk mezi betony.

1. série
    0:0
    Skokanovi vypíchl puk Šindelář.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, i když na to měl Hradec dost šancí. Uvidíme tak samostatné nájezdy. Do nich nemohou hosté počítat s kapitánem Ondřejem Romanem, který byl v poslední vteřině vyloučen za sevření kotouče.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ondřej Roman (VIT) vyloučen za sevření puku – nebude tedy moci absolvovat nájezdy.

64:57
    Ještě uvidíme jedno buly, a sice po pravici Šindeláře. Poslední šance rozhodnout zápas v prodloužení.

64:29
    Svižná rána Rastislava Deje si našla cestu do lapačky vítkovického brankáře.

64:19
    Střela Tomáše Pastora byla zblokována do ochranné sítě.

63:53
    René Vydarený si počkal na útočníka, který před malou chvílí střílel, a poslal na něj puk na teč. Všechno vyřešil Filip Šindelář.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 20. Beránek (Knotek, Pláněk), 49. Skokan (Kukumberg, Dej), rozh. náj. Šimánek – 5. Šedivý (Húževka), 33. Šedivý (Húževka)