Čeljabinsk – Záhřeb 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – HC Slovan 3:4 (0:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Atlant 2:3 (kon.)
Toljatti – Minsk 1:3 (kon.)
Lada Toljatti
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 20.10.2014, 17:30 • Arena Lada • KHL

Československá stopa

Martin Zaťovič – Góly/Střely (0+2), čas na ledě (14:54)
    Jiří Hunkes – Góly Střely (0+0), čas na ledě (13:25)
    Karol Sloboda – Góly/Střely (0+1) čas na ledě (17:11) (19:49:03)

Statistiky celého zápasu:
    Střely na branku: 27 – 34
    Úspěšnost zásahů: 91,18% – 96,3%
    Vyloučení: 2 – 2
    Vyhrané buly: 25 – 30

Ve třetí periodě jsme se dočkali dvou branek. Hosté zvýšili svůj náskok, když se v 46. minutě trefil Ellison. Vypadalo to, že nás žádné drama nečeká, ale Togliatti mohl do hry vrátit Shenfeld, jenž jel trestné střílení. Při svém počínání ale napálil jen tyč. Lada se ale přeci jen gólu dočkala, když se půl minuty před koncem prosadil v přesilové hře Barancev. To je ode mne všechno. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
    BARANCEV - 1:3

60:00

59:29
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru domácí využívají bleskově. DENIS BARANCEV si najel od modré čáry k vrcholu kruhu do kterého dostal nabito. Zmiňovaný hráč nekompromisní dělovkou našel skulinku mezi betony Haugena, který je nestihl sklepnout včas. Asistence:

59:06
    V samotném závěru se bude ještě jednou vylučovat. Lisovec podrazil soupeře a inkasuje za to trest za podražení.

58:17
    Domácí muž masce zůstává v brance. Utkání se tak již pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto.

57:25
    Szczechura zavezl kus černé pryže k rohu mantinelu, kde jej drží pod tělem. Prohrávající tým jej ani ve dvou hráčích nemůže vydolovat.

56:23
    Už to nevypadá, že by se stalo něco překvapivého. Nahození Hunkese bez problémů zastavila defenzíva Minsku. Domácí jsou vykázani z útočné třetiny.
    Neproměněý nájezd Shenfelda

55:10
    Shenfeld se nerozjel vůbec špatně. Nabral rychlost ze strany a poté vypálil. Jeho zakončení ale zastavila pravá tyč hostujícící svatyně. Teď měl Haugen velké štěstí!

55:10
    Velká šance pro Ladu! Shenfeld byl faulován a pojede trestné střílení.

54:10
    Nicméně se Dinamo brání skvěle. Hostům se daří vyhazovat puky do středního pásma, čímž se tak vyhýbají zakázaným uvolněním.

53:35
    Moc času už nezbývá. Togliatti bude muset začít hodně riskovat, prohrává už o tři góly a minuty se krátí. Po nahození Romanova se bude vhazovat před Haugenem.

53:17

52:42
    Naštěstí pro domácí tým se zatím obraná čtveřice dobře brání. Střelu Vesceho i Longleta dokážal gólman Ježov včas zlikvidovat.

51:17
    Jenže je tu další trest na straně Togliatti. Hákováním se provinil Sloboda a Lada tak jde opět do čtyř.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 60. Barancev – 2. Kulakov (Gavrus), 10. Chechoo (Kaljužnyj), 46. Ellison (Linglet)

Lada Toljatti: Ježov – Barancev, Sloboda, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Ogurcov, Stulov – Černikov, Petrov, Golubev – Nikitěnko (C), Valuskij, Zaťovič – Mastrjukov, Bočarov, Šarov – Belousov, Shenfeld, Střelcov.
    HC Dinamo Minsk: Haugen – Bailen, Nogačjov, Švarný, Goroško, Lisovec, Šinkevič, Filičkin – Cheechoo, Szczechura Kaljužnyj (C) – Ellison, Vesce, Linglet – Kulakov, Gavrus, Meleško – Razvadovskij, Drozd, Zacharov.

Rozhodčí: Kadyrov, Safjullov – Koršak, Černyšev