CSKA Moskva – Manchester City 2:2 (kon.) | AS Řím – Bayern 1:7 (kon.) | APOEL – PSG 0:1 (kon.)
Barcelona – Ajax 3:1 (kon.) | Schalke – Sporting 4:3 (kon.) | Chelsea – Maribor 6:0 (kon.)
BATE – Šachtar 0:7 (kon.) | Porto – Ath. Bilbao 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
4:3 (1:1)
Sporting Lisabon
Úterý 21.10.2014, 20:45 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Liga mistrů

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u sledování dalších utkání Ligy mistrů napočtenou. (22:55:17)

Červené karty: 0 – 1

Zatímco v první půli jsme viděli dvě branky a jednu červenou kartu, tak ve druhé půli se děli věci. Domácí nejprve odskočili na rozdíl dvou branek, což se vzhledem k převaze jednoho muže v poli dalo očekávat. jenže Sporting se nevzdal a dvěma brankami Silvy se vrátil do hry. V předposlední minutě nastavení zahrál Jonathan Silva rukou a Schalke kopalo rovněž penaltu. Z té se nemýlil Choupo-Moting a rozhodl tak o zisku tří bodů pro své barvy.

Schalke právě vstřelilo branku!
    K míči se postavil JEAN-ERIC MAXIM CHOUPO-MOTING a míč poslal k pravé tyči, zatímco si hostující brankář vybral opačný roh. Tím dává rozdílovou branku.
    Penalta pro Schalke.

90+2
    Neuvěřitelné, penalta pro domácí. Rozhodčí viděli ruku J. Silvy.

90+1
    Nani poslal přímý kop do vápna, ale tam si na něj počíhal Fährmann, který si míč stáhl ze vzduchu.

90+1
    Hlavní sudí nastavuje nad rámec základních 90 další 3 minuty.

90
    V poslední minutě se chtěl Huntelaar dostat k míči, ale fauloval.

89
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází André Carrillo, přichází Diego Capel.

88
    Nani poslal pas na Silvu, který číhal u levé postranní čáry ale jeho centr byl až příliš dlouhý.

87
    A hosté se dokonce dostali až na polovici domácích, kde budou vhazovat.

87
    Roh Schalke zahrával Sam, ale ten doplachtil na malé vápno, kde jej Sporting odpaluje do bezpečí.

86
    Huntelaar poslal pas nalevo, kde sprintoval Meyer, jenže ten se s míčem dostal mimo střelecký úhel a musí čekat na spoluhráče.

Martin Doležal

Branky: 34. Obasi (Aogo), 51. Huntelaar (Obasi), 60. Höwedes (Ayhan), 90+3. Choupo-Moting – 16. Nani (Mário), 64. Silva (pen.), 78. Silva (Cédric)

Karty:   18. Maurício (SPL), 45. Cédric (SPL), 56. Nani (SPL)   32. Maurício (SPL)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4.
    FC Schalke 04: Fährmann – Uchida, Höwedes (C), Ayhan, Aogo – Neustädter, Höger – Obasi (65. Meyer), K-P. Boateng (46. Choupo-Moting), Draxler (82. Sam) – Huntelaar.
    Náhradníci: Wetklo – Kirchhoff, Fuchs, Meyer, Sam, Barnetta, Choupo-Moting.

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Cédric, Oliveira, Maurício, Silva – Nani, Mário (38. Sarr), Carvalho, Silva, Carrillo (89. Capel) – Slimani (25. Montero).
    Náhradníci: Marcelo – Sarr, Martins, Rosell, Montero, Capel, Mané.

Rozhodčí: Karasev – Averjanov, Kalugin