Boston – San Jose 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Toronto 2:5 (kon.)
Montreal – Detroit 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Carolina 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Chicago – Philadelphia 4:0 (kon.) | Dallas – Vancouver 6:3 (kon.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.)
Calgary – Tampa 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 22.10.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Já se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc, nebo příjemné ráno. (04:27:47)

3. Jimmy Howard (DET) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Máme za sebou skvělé utkání. Montreal si zaslouženě bere dva body, Detroit získává jako cenu útěchy jeden. Do vedení šli právě hosté, když ve 34. minutě zakončil povedené sólo Zetterberg. Na vyrovnání jsme čekali do 57. minuty, když chytře situaci vyřešil Galcheynuk, jenž objel branku a překonal Howarda. To se v prodloužení v 61. minutě povedlo i Desharnaisovi, který dorazil střelu Paciorettyho, a tak je tedy konečný stav zápasu Montreal Canadiens – Detroit Red Wings 2:1 po prodloužení.

David DESHARNAIS - 2:1

60:56
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Opět obrovský kolotoč před brankou Detroitu. Z kruhů střílel Pacioretty, Howard ještě stačil vyrazit, na dorážku DAVIDA DESHARNAISE však již neměl! Asistence: Max Pacioretty, Subban

60:01

Máme za sebou i třetí třetinu. Domácí hráli skvěle a dočkali se vyrovnání, když tři minuty před koncem zkušeně vyřešil situaci Galcheynuk a vyrovnal. Ještě předtím nebyl uznán gól Dacjukovi, protože Abdelkader stál v brankovišti a bránil Priceovi v zákroku. Za malý moment začne prodloužení. Máme se na co těšit!

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Hosté drží kotouč a snaží se dohrát třetinu v klidu.

58:51
    Do dobré příležitosti se mohl dostat Miller, toho však přihrávka Glendeninga nenašla. Na druhé straně pálil Markov, Howard byl připraven.
    Alex GALCHEYNUK - 1:1

56:51
    A je srovnáno! To byl tlak, který už nemohl Detroit zvládnout! Howard nebyl v dobré pozici, puk vybojoval ALEX GALCHEYNUK, objel branku a zasunul za bezmocného brankáře hostů! Asistence: Alexej Jemelin

56:32
    Howard se vyznamenal proti střele Markova, kterou dokázal chytit parádně.

55:45
    Současně vyloučeni byli Pacioretty (MTL) a Glendening (DET).

55:00
    Montreal má posledních pět minut udělat něco s výsledkem. Je to stále hodně času.

54:17
    Dalším důležitým, leč snadným zákrokem se prezentoval Howard. Tentokrát chytil střelu Gilberta.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 57. Galcheynuk (Jemelin), 61. Desharnais (Pacioretty, Subban) – 34. Zetterberg (Dacjuk, DeKeyser)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Jemelin, Subban, Markov, Gilbert, Tinordi, Weaver – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Parenteau, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – Prust, Malhotra, Bournival.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Smith, Quincey, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Dacjuk – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Helm, Nestrašil – Andersson, Glendening, Miller.

Rozhodčí: Kimmerly, Joannette – Barton, Brisebois