Čeljabinsk – Minsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 2:3 (0:2 po s.n.) | Nižněkamsk – HC Slovan 1:3 (kon.)

Jan Bulis (Čelabinsk) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:29

Martin Růžička (Čeljabinsk) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:39 (17:16:54)

Skončilo nám další utkání v rámci KHL, kde dnes přivítal Čeljabinsk na svém ledě Dinamo Minsk. Hosté se dostali v utkání do dvoubrankového vedení, které se podařilo v polovině třetí třetiny domácím smazat. Po druhém inkasovaném gólu si vzal trenér hostujícího celku oddechový čas, který se mu posléze vyplatil, když o chvíli později vsítil vítěznou branku Matt Ellison a dal tak výsledku konečnou podobu.

60:00

59:55
    Hosté netrefili přes celé hřiště prázdnou branku a je z toho zakázané uvolnění.

59:27
    Obě mužstva bojují o kotouč za brankou Haugena.

58:40
    Traktor to zkouší se šesti bruslaři na ledě.

58:40
    Domácí Čeljabinsk si vyžádal oddechový čas.

58:18
    Jerofejev dostal mezi kruhy nabito, ale prováhal nejlepší moment ke střele.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:23
    Čeljabinsk musí začínat další ofenzivní výpadek od vlastního brankáře.

56:54
    Hráči Minsku hrají zodpovědně zezadu a nedovolují domácím nic vážnějšího.

55:56
    Domácí zbývají čtyři minuty na to, aby něco udělali s nepříznivým stavem, pomýšlí-li na bodový zisk.

54:05
    Domácím se podařilo vyhodit a do toho skáče na led Linglet a to znamená, že jsou hosté v plném počtu.

53:15
    Kotouč je za brankou domácích a hosté tak mohou vystřídat unavenou čtveřici.

52:47
    Hráči Dinama se zatím úspěšně brání kombinacím domácích.

52:05
    Za podražení je vyloučen hostující Linglet a Traktor má nejlepší možnou šanci na vyrovnání.

51:55
    Jerofejev nevyzrál na připraveného Haugena.
    ELLISON - 2:3

50:53
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí se dlouho z vyrovnání neradovali. Po levé straně ujel Linglet, který předložil do středu kotouč na MATTA ELLISONA, který tečoval kotouč do sítě. Pro Ellisona to je druhá trefa v dnešním utkání. Asistence: Charles Linglet, Ryan Vesce.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 44. Panov, 51. Glinkin (Gubarev) – 18. Ellison (Vesce), 39. Bailen, 51. Ellison (Linglet, Vesce)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Borodkin, Katičev, Aťjušov, Chlystov, Kondratěv, Piganovič – Glinkin, Wilson, Zavaruchin, Čistov, Růžička, Gubarev, Bulis, Jerofejev, Panov, Kokujov, Penkovskij, Sajustov, Mokin
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepnjov) – Nogačjov, Šinkevič, Filičkin, Lisovec, Krajíček, Bailen, Goroško – Linglet, Ellison, Kulakov, Drozd, Vesce, Kaljužnyj, Cheechoo, Meleško, Zacharov, Szczechura, Razvadovskij, Gavrus

Rozhodčí: Vasiljev, Oskirko – Menšich, Nesterov