Nitra – Trenčín 3:1 (kon.) | Poprad – Košice 1:2 (kon.) | Žilina – Piešťany 6:2 (kon.)
Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Skalica – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
HK Skalica
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 24.10.2014, 18:00 • HANT arena Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Tak a máme tu koniec dnešného stretnutia. Víťazom sa stáva mužstvo menom HC 05 Banská Bystrica, ktorá vezie domov všetky tri body. Domáci si šancami aspoň bod zaslúžili, no všetci vieme, že sa hrá na góly a nie na šance, a tak si Záhoráci na svoje prvé domáce víťazstvo musia ešte počkať. Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia. (20:03:35)

60:00

59:34
    Posledné sekundy 3. tretiny. Domáci bojujú v šestici o predĺženie, no Košarišťan drží Bystricu v tesnom vedení 1:2!

58:11
    Predajniansky sa predral cez domácu obranu, no jeho zakončenie bolo prudké a nepresné.

57:17
    Dnes sa nám hrá pomerne čistý hokej. Počet vylúčených v dnešnom zápase je zatiaľ len na čísle 3!

56:54
    Handlovský strieľal z otočky, len do Romančíkovho pravého betónu.

55:33
    Drtina sa už chystal k strele, no v dobrej pozícii bol však odtlačený.

54:51
    Domáci fanúšikovia sa aj za nepriaznivého stavu ukazujú v dobrom svetle a ženú svojich miláčikov napred!

52:14
    Štumpf nabil Juríkovi, ktorý chcel vrátiť puk prvému menovanému, no do prihrávky mu doslova skočil Kafka, a o puk ich obral.

51:20
    Luža pálil od modrej, no jeho strelu Romančík dobre videl a bez problémov vyrazil do bezpečia.

50:46
    Tomáš Méry sa snažil preveriť Košarišťana, no jeho strela bola veľmi nepresná.

49:33
    V tomto momente môžme vidieť kopec súbojov o puk pri zadných mantineloch.

48:09
    Perfektný zákrok Romančíka v domácej bráne, ktorý vychytal nebezpečnú strelu Patrika Lampera.

47:48
    Puk na hokejkách domácich hráčov, ktorí od svojho gólmana založia svoju útočnú akciu.

45:40
    Daniel Štumpf sa nakoniec aj s problémami zdvíha z ľadovej plochy po tom, čo ho tvrdo poslal na ľad obranca hostí Jaborník.

44:53
    Drtina nahodil puk do útočného pásma naslepo, a tak sa puku zmocnili hostia z Bystrice.

43:22
    Signalizovaný ofsajd zastavil rozbehnutého Tomáša Méryho.

42:42
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa opäť vráti pred Košarišťana.

41:46
    Ďalšia šanca pre domácich, no Chylovi utiekol puk, a tak sa ho zmocnili hostia.

40:54
    Jankovič sa snažil o vyrovnanie, no v úvode záverečnej tretiny opäť úspešnejším Košarišťan.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 6. Bezúch (Štumpf) – 13. Kafka (Luža), 14. Preisinger (Block, Hudec)

HK Skalica: Romančík – Gründling, Jankovič, Drtina, Horváth, Mikéska, Pavešic, Kukliš JStoukal, Šimíček, Vaško – Méry, Chylo, Bene – Bezúch, Štumpf, Jurík – Dvonč, Romančík M. Rejžek.
    Tréner: Štefan Mega.

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Jaborník, Bambúch, Luža, Biro, Predajniansky, Gachulinec –Kytnár, Hudec, Block – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Matoušek, Bendík, Gašpar.

Rozhodčí: Konc – Orolin, Tvrdoň.