Tottenham – Newcastle 1:2 (kon.) | Burnley – Everton 1:3 (kon.) | Manchester Utd. – Chelsea 1:1 (kon.)
Burnley FC
1:3 (1:2)
Everton FC
Neděle 26.10.2014, 14:30 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League
    Burnley 1-3 Everton. Eto'o se dnes dvakrát trefil a pomohl Evertonu zvítězit. Zvlášť jeho trefa z 25 metrů stála opravdu za to.

Hlavní rozhodčí Marriner dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 9. kola, ve kterém Burnley nestačilo na Everton a podlehlo mu 1:3. Sledovali jsme zápas dvou poločasů, ten první byl zajímavý a bavil i nezaujatého diváka, ale poločas druhý už tolik netáhl. Do vedení se Everton dostal už ve 4. minutě, když se hezky trefil Eto'o, ale Burnley se nezaleklo a ve 20. minutě Ings vyrovnal. Nicméně nerozhodný stav netrval příliš dlouho, protože ve 29. minutě se trefil Lukaku a poslal Everton znovu do vedení. Pak už moc zajímavých šancí nepřicházelo, ale v 86. minutě se znovu trefil Eto'o, který si výstavní trefou připsal svůj dnešní druhý gól. Z tříbodového zisku se raduje Everton a domácí Burnley zůstává bez bodu. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:31:55)

90+4

90+4
    Hosté zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.

90+2
    Eto'o se mohl radovat z hattricku, ale opravdu jen mohl. Útočník Evertonu měl před sebou pouze Heatona, kterého obehrál, ale poté prázdnou branku netrefil.

90+1
    Nový muž na hřišti, Sordell, na sebe hned upozornil, ale střela se mu nepovedla podle představ a Howard s ní větší potíže neměl.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

89
    Naismith chtěl ještě zvýšit vedení Evertonu, ale brankář Heaton byl proti a úspěšným zákrokem vyrazil prudkou střelu na rohový kop. Nicméně hosté ze standardní situace nic nevytěžili.

88
    Faulovaný byl McCarthy, a tak hosté zahrávali volný přímý kop, ale nic z něj nevytěžili, protože Naismith se zapomněl v ofsajdu.

87
    Ings se snažil na inkasovaný gól odpovědět a prezentoval se technickou ránou, ale té scházela přesnost.

86
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází George Boyd, přichází Nathaniel Chalobah.
    Samuel ETO'O - 1:3

86
    Everton právě vstřelil branku!
    SAMUEL ETO'O předvedl velkou parádu a vstřelil svůj dnešní druhý gól. Útočník Evertonu si ukázkově zpracoval míč od Pienaara a poté ho zakroutil přesně k pravé tyči. Gólman Heaton se natahoval marně, protože ETO'O to trefil skvěle.

84
    Ze hry odešel Kightly, který dnes příliš vidět nebyl a na trávníku ho nahradil Sordell.

83
    Arfield dostal přihrávku a navedl si míč na pravačku, avšak střelu příliš uspěchal, a tak z dálky branku netrefil.

82
    Dohráno má Osman, kterého střídá Pienaar.

82
    První poločas byl zajímavý, ale druhý poločas už žádná hitparáda není. Navíc nezaujatý divák se spíše nudí, protože k vidění toho opravdu moc není.

80
    Barnes přihrál Boydovi do vápna, ale druhý jmenovaný branku soupeře neohrozil. Boyd sice vystřelil, ale Alcazar mu jeho pokus zblokoval. Domácí tým dostane výhodu autového vhazování.

77
    Osman se dostal k odraženému balonu a poté vystřelil, avšak střela z jeho levačky branku přeletěla.

Lucie Rapantová

Branky: 20. Ings (Jutkiewicz) – 4. Eto'o (Baines), 29. R. Lukaku, 86. Eto'o (Pienaar)

Karty:   31. Boyd (BLY), 52. Arfield (BLY), 63. Ward (BLY), 75. Barnes (BLY) – 24. R. Lukaku (EVE), 55. Naismith (EVE)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:4.
    Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Ward – Boyd (86. Chalobah), Arfield, Jones, Kightly (84. Sordell) – Jutkiewicz (65. Barnes) – Ings.
    Náhradníci: Gilks – Mee, Keane, Wallace, Chalobah, Sordell, Barnes.

Everton FC: Howard – Coleman, Alcaraz, Jagielka (C), Baines – McCarthy, Barry – Naismith, Osman (82. Pienaar), Eto'o – R. Lukaku (65. Barkley).
    Náhradníci: Robles – Hibbert, Gibson, McGeady, Bešić, Barkley, Pienaar.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long