Zlín – Olomouc 2:3 (2:3 po s.n.) | K. Vary – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:6 (kon.) | Třinec – Litvínov 1:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
Berani Zlín
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
HC Olomouc
Neděle 26.10.2014, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Dnes jsme viděli parádní moravské derby mezi Zlínem a Olomoucí, které dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl veterán Pavel Patera kuriózním způsobem. Kapitán Olomouce byl Kašíkem lehce podražen a rozhodčí ukázal technický gól. Olomouc si tak připisuje do tabulky další dva cenné bodíky do tabulky a Zlín je podruhé v řadě bez jediného bodu. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek nedělního večera. (18:14:20)

PATERA - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    PAVEL PATERA díky technickému gólu, kdy ho lehce podrazil Kašík rozhoduje o bonusovém bodu pro Olomouc.

3. série
    2:3
    Veterán Pavel Patera sice branku nedal, ale Kašík ho lehce nechtěně podrazil a rozhodčí ukazuje na technický gól.

3. série
    2:2
    Petr Leška za domácí proměnuje svůj nájezd a je srovnáno!

2. série
    1:2
    Rostislav Marosz si pohodlně zakvedlal s kotoučem a následně jej uklidil do šibenice.

2. série
    1:1
    Bedřich Köhler si položil Vošvrdu a poslal kotouč mezi jeho betony.

1. série
    0:1
    Erik Hrňa trefil kotouč od tyče do branky a posílá Olomouc do vedení.

1. série
    0:0
    Filip Čech se rozjel jako první a Vošvrdu střelou na lapačku nepřekonal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení nám branka nepadla a na řadu tak příjdou po úpravě ledu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Rozhodčí icing nepískají a Kotvan zakládá možná poslední akci Zlína v prodloužení.

64:19
    Probíhá poslední minutka prodloužení.

63:46
    Ondrušek vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

63:19
    Marušák chvíli podržel puk za vlastní brankou a následně se domácí vydali do útoku.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 4. Okál (Leška, Köhler), 23. Marušák (Holík) – 24. Marosz, 31. Dlouhý (Rašner, Knotek), rozh. náj. Patera