Zlín – Pardubice 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:6 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 30.10.2014, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. (19:34:12)

59:49
    Vojáček se svou střelou od modré čáry orazítkoval břevno domácí klece!

59:23
    Ještě je tu však jedno vyloučení na domácí straně. Další dvě minuty za podražení dostává Tomáš Síkora (OLO).

58:58
    Obě mužstva už jsou kompletní a do konce utkání už zbývá jen pár vteřin.

56:42
    Hlavní rozhodčí zřejmě dohání to, co zameškal za celé utkání, protože na trestnou lavici posílá Libora Hájka (KOM), který si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

55:55
    Denk našel z rohu útočného pásma zcela volného Kozla, jenž už byl sám před Slezákem, ale jeho následná střela mířila přesně do hrudi olomouckého brankáře.

55:17
    Nyní se s vyloučeními doslova roztrhl pytel, protože dvě minuty za podražení si jede na trestnou odpykat Luka Kraigher (OLO).

54:36

53:34
    Jenže přesilovka Komety končí předčasně, protože Hynek Grünwald (KOM) podržel Jergla, a dostává tak dvě minuty za držení protihráče.

52:32
    První vyloučení na domácí straně. David Janás (OLO) totiž z vlastního obranného pásma vyhodil touš mimo hrací plochu, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

48:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno využili zaváhání olomouckého obránce a následně hosté rozjeli akci na jeden dotyk, na jejímž konci byl JAN DUFEK, který už uklidil touš do zcela odkryté brány. Asistence: Radim Zohorna, Jakub Boltvan.

46:39
    Mora nyní pouze nahodila puk na Jekela, který jej raději ukryl pod svou lapačkou.

46:08
    Slezák si připisuje další úspěšný zákrok, protože na něj svou střelu vyslal Kozel.

45:37
    Rašner chtěl přihrát před brněnskou bránu, ale olomoucký obránce jen trefil touš do zadní konstrukce brány.

44:01
    Do obrovské šance se však na druhé straně dostal Pokorný, který byl zcela sám mezi kruhy, ale Slezák jeho střelu vytěsnil nad svou bránu.

43:24
    Rašner zavezl puk až za bránu Brna, kde jej předal Jerglovi, který chtěl ihned přihrát na modrou čáru, ale olomoucký útočník trefil přesně díru mezi hráči.

42:31
    Kometa drží puk ve svém obranném pásmu, a hosté tak uzamkli Olomouc.

41:06
    Z pravé strany vletěl do útočného pásma Krátoška, jehož následnou střelu dokázal Jekel vyrazit mimo svou bránu.

Jan Matúš

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Ostřanský (Jergl) – 3. Pokorný (Dymáček, Vojáček), 11. Boltvan (Dufek), 19. Dymáček (Pokorný, Vágner), 28. Kupčík (Dufek), 32. Dufek (Boltvan, Zohorna), 49. Dufek (Zohorna, Boltvan)

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Štefka J., Kraigher, Rašner, Tomek, Hes, Síkora, Jeklič A. – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.
    HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Garčic, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček.

Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Vožda.