Česko – Finsko 6:9 (kon.)
Česko
6:9 (1:1, 3:6, 2:2)
Finsko
Pátek 31.10.2014, 19:00 • Elenia Areena, Hämeenlinna, Finsko • Euro Floorball Tour (muži)

To je pro dnešek vše. Přeji příjemný víkend a někdy příště u onlajnů na shledanou. (20:08:19)

HVĚZDY ZÁPASU

Česko: Patrik Suchánek
    Finsko: Tero Tiitu

Zápas končí. V poslední části byli sice Češi opět vyrovnaným soupeřem, ovšem gólový rozdíl ze 2. třetiny již nedohnali a po zásluze se z výhry radují Finové.

60:00

53:27
    Česko právě vstřelilo branku!
    MATĚJ JENDRIŠÁK se snaží tímhle snížením vykřesat aspoň jiskřičku naděje pro český národní tým. Jeho pokus byl přesně umístěn a Ikonen nezasáhl. Asistence: Milan Tomašík.

51:22
    Hra se ve 3. části přiostřila. Mikael Lax (Finsko) si jde odpykat trest za vražení.

48:21
    Tero Tiitu (Finsko) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

47:35
    Tomáš Sýkora (Česko) byl vyloučen. Jeho tým bude muset jeho nepřítomnost vydržet 2 minuty.

45:32
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Florbalisté Finska dostávají míček za Rytychova záda už podeváté. LAURI KAPANEN zamířil mezi tyče, české naděje utrpěly další ránu. Asistence: Risto Tollikko.

45:20
    Ze strany českých hráčů přichází snížení. Gól z finského náskoku umazal svojí trefou ONDŘEJ MIKEŠ, Ikonen nepokryl jedovatou ránu protivníka a musí tak skousnout další inkasovaný gól. Asistence: Patrik Dóža.

42:05
    Dnešní utkání sleduje 548 diváků.

41:55
    Domácí se ihned v úvodu odskakují svým protivníkům o 4 branky. Rána MIKY MOILANENA byla nekompromisní a nikdo z českých hráčů let míčku do branky nedokázal zastavit. Asistence: Nico Salo.

40:01

Druhá část byla sice gólovější, ale Rytych nemůže být pravděpodobně příliš spokojený, protože ze 7 střel pustil za svá záda hned 6 míčků. Finové sice v jednu chvíli prohrávali o 2 góly, domácí mužstvo je však psychicky odolné a během chvilky vedlo právě Finsko. Uvidíme, zda se v závěrečné třetině Česko ještě zvedne, nebo si modrobílí pohlídají zbývající průběh střetnutí.

STŘELY – 2. TŘETINA (CELKEM)

Česko: 8 (13)
    Finsko: 7 (16)

40:00

38:03
    Tommi Aro (Finsko) míří na 2 minuty na trestnou lavici za držení protihráče. Naši hráči si dnes poprvé zahrají proti soupeři v početní nevýhodě.

35:05
    Zápas je v posledních minutách poněkud jednostranný. Za Finsko pojišťuje náskok MIKO KAILIALA, kvalitní střelecký pokus nadělal Rytychovi neřešitelné potíže. Asistence: Kari Koskelainen.

34:37
    TERO TIITU se může radovat, touhle střelou totiž završuje hattrick. Míček poslal do odkrytého prostoru, kam se brankář nebyl schopen v daný okamžik přemístit. Asistence: MIka Kohonen.

Tadeáš Mima

Branky a nahrávky: 16. Suchánek (Veltšmíd), 25. Tokoš, 27. Dóža (Curney), 28. Ondrušek (Tokoš), 46. Mikeš (Dóža), 54. Jendrišák (Tomašík) – 10. Tiitu, 23. Tiitu (Vaananen), 29. Tollikko (Hulmi), 31. Pfitzner (Kohonen), 34. Koskelainen (Kailiala), 35. Tiitu (Kohonen), 36. Kailiala (Koskelainen), 42. Moilanen (Salo), 46. Kapanen (Tollikko)

Česko: Rytych (Barák) – Podhráský, Deutsch, Suchánek, Pražan, Veltšmíd, Jelínek, Sýkora – Curney, Tomašík, Valeš, Sladký, Chroust, Zozulák, Mikeš, Dóža, Tokoš, Ondrušek, Jendrišák
    Finsko: Ikonen (Kosonen) – Salo, Aro, Lamminen, Tollikko, Vaananen, Stenfors, Lax – Manninen, Moilanen, Kailiala, Koskelainen, Kapanen, Salin, Pfitzner, Hyvarinen, Kohonen, Tiitu, Hulmi

Rozhodčí: Daniel Skoog, Ola Hamberg