Finsko – Rusko 2:3 (kon.) | Česko – Švédsko 3:5 (kon.)
Česko
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Švédsko
Čtvrtek 06.11.2014, 19:30Turnaj čtyř (U20)

První duel našich hokejistů na turnaji čtyř je za námi. Čechům se první duel příliš nevydařil, když po hratelných dvou třetinách prohráli celkovým výsledkem 3:5. Brankář Svoboda musel dokonce ve 47. minutě střídat. Švédi si těsný náskok pohlídali a v poslední třetině nastříleli ještě tři branky. (22:05:27)

60:00

58:58
    Tomáš Dvořák (CZE) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry.

58:34
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě jiskřičku naděje pro naše hokejisty vykřesal JAKUB VRÁNA, jenž se protáhl před brankáře Warda, kterého parádně překonal povedeným bekhendem. Asistence: Lukáš Klok, Dominik Kubalík.

58:27
    Švédové jsou ve čtyřech.

58:19
    Dnešní utkání sleduje 2070 diváků.

57:44
    Tvrdá, ale hodně nepřesná střela Lukáše Jaška končí sražena v ochranné síti. Další buly v oblasti Wardovy branky.

57:37
    Pumelice Lukáše Kloka brankáře Ward v žádném případě neohrozila. Gólman Švédska puk ukryl do náručí a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

57:07
    Budeme hrát minutu a dvacet vteřin pět na tři. Niklas Hansson (SWE) 2 minuty za vysokou hůl.

56:27
    Christoffer Ehn (SWE) 2 minuty za podražení.

56:10
    Jedno vyloučení bylo hokejistům Švédska odpuštěno, ale tohle už rozhodčí trestají.

53:33
    Přizemní střelu Kempeho vykopl Vaněček betonem do rohu kluziště. Tam si puk sebral William Nylander a hokejisté ve žlutých dresech jsou stále v útočném pásmu.

52:03
    Tempo hry se rapidně snížilo, Švédové nikam nespěchají a našim moc šancí neumožňují.

51:17
    David Kaše se protáhl před branku Warda, ale na poslední chvíli, kdy se chystal střílet ho zablokoval čistě Norell Robin.

50:22
    Marek Baránek byl zasažen kotoučem do obličeje a opouští ledovou plochu a míří rovnou na šití do šatny.

49:33
    Ward měl trošku prácičku s ošemetnou dorážkou Indráka. Švédský brankář ale menší komplikace na vlastním brankovišti rychle vyřešil.

48:19
    Kubalíkovu ostrou ránu z levého kruhu brankář Ward ukořistil do své lapačky.

47:28
    Tohle už je na brankáře Svobodu příliš a své místo přepouští Vítkovi Vaněčkovi.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 38. Kubalík (Vrána, Přikryl), 42. Přikryl (Kubalík, Indrák), 59. Vrána (Klok, Kubalík) – 12. Kempe (Aho, Wallmark), 25. Ehn (Johansson), 46. Hansson (Karlsson, Asplund), 47. Johansson (Aho), 48. Nylander (Kempe)

Česko: Svoboda (47. Vaněček) – Němeček, Klok, Ščotka, Štencel, Baránek, Dvořák, Rašner – Cienciala, O. Kaše, Kämpf – Vrána, Kubalík, Přikryl – Indrák, Zdráhal, D. Kaše – Jašek, Gorčík, Růžička – Voženílek.
    Švédsko: Ward (Söderström) – Robin, Englund, Forsling, Hansson, Aho, Pettersson, Johansson, Kylington – Brodecki, Wallmark, Olofsson – Nylander, Holmström, Kempe – Blidh, Asplund, Karlsson – Tornqvist, Ehn, Johansson.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Gebauer