Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Pátek 21.11.2014, 12:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Z haly Rondo je to vše, díky za pozornost a přeji hezký páteční den. (14:11:21)

Skončilo utkání mezi Kometou a Kladnem, domácí o výhře rozhodli již ve druhé třetině, kdy si vytvořili dostatečný náskok. Poslední dějství se jen dohrávalo a nenabídlo žádnou pohlednou podívanou, ale Brnu to bohatě stačilo a připsalo si tak zasloužené tři body.

60:00

59:48
    Utkání se pouze dohrává.

59:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z vlastního pásma se z otočky trefuje DOMINIK POKORNÝ, který tak dovršuje hattrick. Bez asistence.

59:09
    Zohorna z mezikruží netrefuje prázdnou bránu...

58:23
    Švihálek zůstává na střídačce, Rytíři v šesti hráčích.

58:23
    Kladno to ještě zkouší, bere si oddechový čas a pravděpodobně bude hrát bez brankáře.

57:45
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Ještě je zde jedna branka, která upravuje tento zápas. DANIEL KRUŽÍK dostal přesnou přihrávku na modrou a sám upaloval na Jekala. Pak zvolil přízemní ránu, která skončila v síti. Asistence: Krešimír Schildhabel.

57:28
    Brno je stále v pásmu, Dufkovu střelu tlumí Švihálem svou lapačkou.

56:38
    A nepovedlo se to ani Biolkovi.

55:38
    Zohorna operoval před Švihálkovou bránou, ale puk do jeho sítě neuklidil.

55:00
    Pět minut před koncem se zdá být o výsledku rozhodnuto, tato třetina je spíše defenzivní, Kometa pečlivě brání a nedává soupeři šanci k nějakým nebezpečným střelám.

53:48
    Stále se hra nepřerušuje, utkání se spíše dohrává.

52:27
    Dymáček centroval před bránu, kde ale byl dobře pokrytý jeho spoluhráč.

51:26
    Kometa pokračuje v útočném pásmu, před kladenskou bránou se vytvořil chumel, Pokorný jej však nepropálil.

51:05
    Ihned po buly se do rychlého protiútoku dostal Biolek, jehož samostný nájezd chytá Švihálek do své lapačky.

50:49
    Po bekhendové střele Janečka vyráží Jekel puk do ochranné sítě.

50:26
    Stále sledujeme opatrnou pasáž tohoto utkání, zatím jsme neviděli jedinou gólovou šanci.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 4. Pokorný (Kusko, Zohorna), 14. Šnajnar (Kusko, Pokorný), 26. Pokorný (Kusko), 32. Denk (Kubeš), 60. Pokorný – 36. Matula (Bunda, Šilhavý), 58. Kružík (Schildhabel)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar, Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček. Trenér: Pavel Pazourek.
    Rytíři Kladno: Švihálek (Vladař) – Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc, Hajný, Šilhavý (C), Kaprál, Macháček, Schildhabel, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík. Trenér: Jindřich Lidický.

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Šustr