Toronto – Tampa 5:2 (kon.) | Montreal – St. Louis 4:1 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:2 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 2:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:1 (kon.)
Colorado – Washington 2:3 (kon.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:4 (0:2 po s.n.)
Los Angeles – Carolina 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (1:2 po s.n.)

Jiří Tlustý (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:46
    Andrej Sekera (CAR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 22:54 (07:23:40)

1. Trevor Lewis (LAK) 1+0
    2. Brayden McNabb (LAK) 0+0
    3. Nathan Gerbe (CAR) 0+1

Dnešnímu utkání přihlíželo 18230 diváků.

Ve třetí třetině už branka nepadla a zápas tak končí vítězstvím Kings 3:2. Oba týmy vypotřebovaly střelný prach už do 23. minuty. V úvodním dějství poslal domácí do vedení Stoll, ale za Canes srovnal v 18. minutě Skinner. Hned po přestávce vrátil Kings vedení Lewis, hosté si však přichystali rychlou odpověď, se kterou přispěchal Staal. Již o 38 sekund později pak přišel poslední gól zápasu, který zaznamenal Tanner Pearson. Ve zbytku utkání již vládli oba brankáři, domácí Jonathan Quick i na druhé straně Cam Ward.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:11, celkem – 39:27

60:00

59:57
    Domácí vyhazují a je jasné, že Carolina už nevyrovná!

59:44
    Také další dobrá střela Lindholma končí v lapačce Quicka.

59:33
    Icing LA, buly před Quickem.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části...

58:29
    Jonathan Quick předvedl zákrok utkání! Lindholm si sjel před branku a jeho gólovou střelu Quick zastavil krásným zákrokem lapačkou!

58:20
    Cam Ward na střídačce, hosté v šesti!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Hostující kouč Peters si vybral time-out.

57:18
    Domácí se již soustředí výhradně na defenzivu a jen vyhazují kotouče tak, aby pokud možno nešlo o icingy.

56:42
    Puk opět na střídačce Hurikánů, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

56:37
    Hosté v ofsajdu, hra je teď hodně kouskovaná.

56:13
    Kings se dopustili zakázaného uvolnění.

56:04
    Puk skončil na střídačce Caroliny.

55:34
    Už se pomalu blíží konec, hosté musejí vložit vše do útoku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Stoll (Brown, Williams), 21. Lewis (Gáborík, Doughty), 23. Pearson (Richards, Muzzin) – 18. Skinner (Gerbe, Bellemore), 23. Staal (Skinner, Sekera)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, McBain, Regehr, Greene (A), McNabb – Lewis, Kopitar (C), Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Williams, Stoll, King – Brown (C), Richards, Clifford. Trenér: Darryl Sutter
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Sekera (A), Gleason, Harrison, Hainsey (A), Bellemore – Lindholm, E. Staal (C), Tlustý – Dwyer, Nash, Gerbe – Terry, Rask, Skinner – Malone, McClement, Boychuk. Trenér: Bill Peters

Rozhodčí: Sutherland, Watson – Heyer, Wheler

Diváci: 18230