Vladivostok – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Novosibirsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.)
Soči – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
HK Soči
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 21.11.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Československá stopa

Tomáš Pöpperle (SOC) 19 zas., 1 gól, 95,2% (19:35:00)

Je konec! Hokejisté Soči porážejí Jugru 4:1 a potvrzují zlepšenou formu z posledních zápasů. Tříbodový zisk také znamená, že domácí opustili poslední místo tabulky Západní konference. Ve třetí třetině nejprve hostující Magogin snížil na 3:1, ale poslední slovo si vzal 90 sekund před koncem domácí Lapenkov.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:12, celkem – 40:21

60:00
    Jevgenij LAPENKOV - 4:1

58:30
    Soči právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! JEVGENIJ LAPENKOV v útočném pásmu přebral přihrávku od Krjukova a střelou z mezikruží přidává čtvrtý gól Soči. Asistence: Anton Krjukov a Andre Petersson.

56:44
    Domácí přesilovku nevyužili, ale vadit jim to nemusí, do konce zbývá něco přes tři minuty.

54:43
    Andrej Čibisov je vyloučen za hákování a hosté tak přicházejí o další cenný čas.

54:21
    Bortnikov s pukem vybruslil mezi kruhy, ale zamířil jen do Pöpperleho.

54:11
    Domácí sice přesilovku nevyužili, ale zkrátili možný závěrečný nápor soupeře o dvě minuty.

53:10
    Hostům sebral puk Ljudičin a uháněl sám na Gorjačevskiche, který mu pokus o kličku vypíchl.

52:10
    Vyloučen hostující zadák Ilari Melart, to je pro hosty komplikace.

51:47
    Gusev zpoza branky posílal kotouč do ohně. Pöpperle netušil, kde puk je, ale naštěstí pro něho vše vyřešili jeho obránci.

50:13
    Neuvěřitelné, co teď domácí nedali! Ignatuškin zavezl puk až před bránu, kde našel Anisina, který už mohl zakončovat, ale ještě nahrával na druhou tyč, kde Krikunov nedokázal přehodit položený beton Gorjačevskiche!

50:00

49:14
    Domácí nedokázali vyhodit a z toho mohl těžit Sitnikov, který se dostal až před Pöpperleho. Ten si s bekhendem hostujícího útočníka poradil.

48:54
    Na konci hostující kombinace byl Gusev, který střílel z levého kruhu k bližší tyči. Narazil však pouze na připraveného Pöpperleho.

47:59
    Nyní si zahrají přesilovku hosté. Na trestné lavici už sedí Michail Anisin.

47:49
    Hosté kompletní. Dvojnásobné oslabení tak přežili a ještě udrželi nějakou šanci na zvrat.

47:37
    Střelu Ščitova vyrazil Gorjačevskich a poté dokázal pokrýt i dorážku, která již mířila do odkryté části jeho klece! Hosté už ve čtyřech.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Whitney (Krutov), 29. Petersson (Lapenkov), 40. Whitney (Kosticin, Ignatuškin), 59. Lapenkov (Krjukov, Petersson) – 45. Magogin (Buljanskij, Gusev)

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Wilson, Derljuk, Jarvinen, Whitney – A. Kosticin, Krikunov, Ignatuškin – Lapenkov, Ljudučin, Petersson – Warn , Emmerton, Krutov – Achmetov, Ščerbina, Anisin – Krjukov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Gorjačevskich (Birjukov) – Larsen, Melart, Sergejev, Želdakov, Rjabykin, Pepeljajev, Stalnov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Koroljuk, Sitnikov, Romancev – Čibisov, Gorbunov, Zjazov – Lesnuchin, Jacenko, Bortnikov.

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Menšich, Nazarov