Vítkovice – Pardubice 3:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:3 (2:3 po s.n.) | Kometa Brno – K. Vary 2:1 (kon.)
Liberec – Sparta 3:6 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (1:3, 2:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.11.2014, 18:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

To je z olomoucké plecharény vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (20:51:36)

Mora dokonala svůj obrat ihned na začátku třetí třetiny, kdy díky proměněnému trestnému střílení Cibáka šla Olomouc do vedení. Jenže Litvínov nejdříve využil zaváhání domácí obrany, kdy ze samostatného úniku vyrovnal Jánský a v následné přesilové hře vrátil vedení na stranu Vervy svou přesnou trefou Hübl. Hosté už si následně své vedení pohlídali, a Litvínov si tak z Olomouce odváží všechny tři body.

60:00

59:58
    Kapitán Vervy Michal Trávníček (LIT) ještě v závěru utkání dostává dvě minuty za zdržování hry.

59:48
    Slibně rozvíjející se akce Olomouce je najednou zastavena hvizdem.

59:35
    Jenže dvě minuty za sekání dostává Jan Knotek (OLO), a šance Olomouce se tak rázem velice snižují.

59:31
    Rácova přihrávka je sražena do ochranné sítě.
    Obrovské nervy prožívají fanoušci

59:23
    Petr Fiala (OLO) si samozřejmě bere oddechový čas.

59:23
    Navíc je tu vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za držení protihráče dostává Martin Ručinský (LIT).

59:15
    Vošvrda míří na střídačku a Mora bude hrát v šesti!

59:08
    Skrbkova střela od modré Francouze nijak neohrozila.

58:32
    Střelu Houdka zblokovala hostující obrana do rohu kluziště.

58:01
    Litvínov jen vyhazuje touš na zakázané uvolnění.

57:30
    Střela Ondruška prošla až ke Francouzovi, který jí však s velkým klidem chytá.

56:50
    Jánský se položil do střely Škůrka, a zastavil tak jeho pokus.

55:51
    Nyní vystihl rozehrávku Olomouce Gerhát, ale litvínovský útočník o touš následně rychle přišel.

55:17
    Pavelka vystřelil od modré čáry a touš končí někde ve výstroji domácího brankáře.

54:54
    K zakončení ve vlastním oslabení se dostal Herman, jenže jeho střela letěla mimo bránu Litvínova.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. Buc (Skrbek, Matai), 26. Knotek (Dlouhý, Kucharczyk), 40. Skrbek (Houdek, Kucharczyk), 41. Cibák (TS) – 8. Písařík (Gerhát), 14. Majdan (Zeman), 20. Jánský (Ručinský, Kubát), 44. Jánský (Hübl), 46. Hübl (Kubát, Pavlík)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Frolo, Kubát, Pavlík, Pavelka, Baránek, Zeman, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Piroš, Trávníček (C) – Majdan, Šrámek, Jurčík – Písařík, Hanzl, Gerhát.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda