Tsonga – Wawrinka 1:3 (kon.) | Monfils – Federer 3:0 (kon.)
Roger Federer
0
1 4 3
Pátek 21.11.2014, 17:16Davis Cup

Francouzský tenista Gael Monfils dokázal ovládnout toto utkání za 108 minut a naprosto snadno poráží světovou dvojku Rogera Federera! Udržel tak Francii v reálné naději na salátovou mísu a na svůj dnešní výkon musí být rozhodně hrdý! Převyšoval ho ve všech směrech, udělal snad jen více dvojchyb. Dnes předčil soupeře především co se týče vítězných úderů, jeho křižný forhend byl v devadesáti procentech nechytatelný. Ani jednou si v celém zápas neprohrál své podání, a i když čelil brejkbolům, tak je na rozdíl od Federera dokázal proměnit. Zítra je na programu velmi důležitá čtyřhra, já Vás ke jejímu sledování srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu. (19:03:43)

Konec zápasu

6:3
    A máme tu konec! No páni! Monfils ukončil toto pro něj více než snadné utkání jak jinak než křižným vítězným forhendem a stav finále Davis Cupu je tak 1:1! Co k tomu více říci!

40-30
    První mečbol pro francouzského tenistu! Za 107 minut! To je neuvěřitelné!

30-30
    Po dlouhé a opatrné výměně přizvedla páska míček po Monfilsově forhendu a ten skončil v autu, je srovnáno.

30-15
    Monfils je dva míčky od výhry v dnešním duelu!

15-15
    Federer si počkal na vhodnou možnost a pod tlakem nakonec vyslal nechytatelný bekhend podél lajny.

15-0
    Famózní return Monfilse, konec utkání se blíží!

5:3
    Monfils ustál i tuto situaci a je jediný gem od výhry v tomto utkání!

40-15
    Federer míří z forhendu za základní čáru a máme tu dva gemboly pro Francouze.

30-15
    A další výborný forhend Monfilse podél lajny, ten otáčí průběh osmé hry a vede.

15-15
    Nyní si ale Francouz došel k síti pro vítězný volej.

0-15
    Na začátek osmé hry je tu pátá dvojchyba Monfilse, Federer ho svým čekáním pravděpodobně znervóznil.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Gael Monfils.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Federer si nyní pomohl přesným servisem, ovšem jeho šance na zvrat se s přibývajícím časem stále tenčí a tenčí. Uvidíme, jestli ukáže svou velikost a dokáže tento téměř ztracený zápas ještě zvrátit. Na začátek má ještě dvě možnosti ve třetím setu na získání soupeřova servisu.

30-40
    Co na to říci. Snad jen další vítězný úder famózního Francouze.

15-40
    Přesný forhend Federera na čáru, tohle vrátit opravdu nešlo. Máme tu dva gemboly.

15-30
    Tentokráte Federerovi přechod na síť nevyšel, Monfils se pokusil o lob a míček z jeho rakety spadl do rohu kurtu.