Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Montreal 0:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Philadelphia – Columbus 4:2 (kon.) | Washington – Buffalo 1:2 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Los Angeles 5:4 (kon.) | Colorado – Carolina 4:3 (kon.)
Edmonton – Chicago 1:7 (kon.) | Calgary – New Jersey 5:4 (2:1 po s.n.) | San Jose – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)

2. Claude Giroux (PHI) (0 + 2)
    3. Jakub Voráček (PHI) (0 + 2) (03:36:11)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (0 + 2, čas na ledě: 19:09)

Philadelphia odvetu s Columbusem zvládla a oplatila mu předchozí porážku. Hosté ještě měli šanci dohnat ztrátu ve třetí třetině, jenže při závěrečné dvacetiminutovce Flyers soka skoro k ničemu nepustili. Český útočník Jakub Voráček si připsal dvě asistence a nadále ukazuje výtečnou aktuální formu. To je ode mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům zámořského hokeje hezkou neděli.

60:00

59:47
    Ještě následuje vyloučení, které už ale pravděpodobně výsledek nikterak neovlivní. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Nick Foligno.

59:40
    Jenže už je pozdě, Philadelphia určitě ubrání své dvoubrankové vedení a odnese si body z dnešního zápasu.

59:09
    Sergej Bobrovskij už zamířil na střídačku a hosté zkoušejí hru se šesti muži na ledové ploše.

59:03
    Započala poslední minuta třetí třetiny, Flyers udělají vše proto, aby to byla i poslední minuta utkání.

58:11
    Zakázané uvolnění Columbusu, to teď samozřejmě hostům vůbec neprospívá.

57:43
    Skille a jeho dobrá příležitost, když bych chvíli v útočné třetině nikým nebráněn. Avšak také doplatil na nepřesnost.

56:47
    Umberger zase zahrozil ze strany Philadelphia Flyers, jenže Sergej Bobrovskij si na něj rychle počítal svými betony.

56:05
    Hartnell se hnal po pravém mantinelu za šancí, ale už neměl sílu k vystřelení puku.

55:29
    Už to vypadá, že útočníci Columbus sbírají poslední zbytky sil na průtlak před Masona, který popravdě nemá tolik práce jako v první polovině zápasu.

54:30
    Ale Blue Jackets se nebojí důrazu u mantinelů, i když nejsou tak často na puku. Přesto Flyers odolávají i ve hře do těla.

53:18
    Wayne Simmonds vycítil možnost zaútočit, ale nebyl nikým ze spoluhráčů podporován. A tak sice vystřelil, ale hodně nepřesně.

52:14
    Ve středním pásmu Schultz nahodil na branku, taková hra teď pochopitelně Philadelphii stačí. Hosté začínají opět zezadu.

51:45
    Zatím to nevypadá, že by se Columbus tlačil do nějakého tažení za vyrovnáním, Anisimov opět jen posílá kus černé gumy na hole soupeřů.

51:08
    S pukem si na chvilku zahrál sám brankář Mason, když za klecí pomohl s rozehrávkou spoluhráčům.

50:49
    Komerční přestávka, pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 3. B.Schenn (Voráček), 15. Streit (Giroux, Grossmann), 36. Simmonds (Voráček, Giroux), 44. Coburn (Read, Schultz) – 5. Jenner (Wisniewski, Johnson), 43. Calvert (Skiller, Prout)

Philadelphia Flyers: Mason – Streit, Grossmann, MacDonald, L. Schenn , Coburn, Schultz – Voráček, Giroux, B. Schenn – Simmonds, Couturier, Read – Lecavalier, Laughton, Umberger – Del Zotto, Bellemare, Rinaldo
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij – Johnson, Proud, Savard, Leopold, Wisniewski, Connauton – Foligno, Johansen, Jenner – Atkinson, Anisimov, Hartnell – Skille, Wennberg, Calvert – Boll, Cracknell, Gibbons

Rozhodčí: Meier, Rehman – Miller, Nansen

Diváci: 19 846