Admira Praha – Vyšehrad 3:5 (kon.) | Jirny – Převýšov 3:1 (kon.) | Čáslav – Štěchovice 1:0 (kon.)
Zápy – Písek 2:0 (kon.)
SK Viktorie Jirny
3:1 (2:0)
SK Převýšov
Neděle 23.11.2014, 13:00Česká fotbalová liga

Domácí celek zvládl utkání s Převýšovem na jedničku a dostává se na třetí místo tabulky pouze o skóre za druhé Domažlice.
    Převýšov dnes neprodloužil sérii pěti vítězství a šesti utkání bez porážky. Nutno říci, že to měl velmi těžké a favoritem klání rozhodně nebyl. (14:54:17)

90+1

90
    Dnes už domácí zápas nejspíše nepustí. Hraje se na obranné polovině Převýšova a do konce zbývá už pouhé nastavení.

85
    Jirny si hlídají své dvoubrankové vedení daleko od vlastní branky. Nyní budou zahrávat svůj v pořadí pátý rohový kop.

79
    Převýšov právě vstřelil branku!
    Dočkali se i hosté. Střelcem snižující branky je MATĚJ BODLÁK. Srovnat stav utkání ale nebude v posledních deseti minutách jednoduchá záležitost.

64
    Jirny právě vstřelily branku!
    Svou druhou branku v zápase vstřelil JAKUB TEPLÝ.

63
    Vzápětí se žlutí i na druhé straně. Stav žlutých karet v utkání je vyrovnaný, nikoli však počet branek.

62
    První žlutá karta utkání jde na konto hostujícího týmu.

52
    Aktivnější hosté se rozhodně nechtějí smířit s faktem, že si na Královéhradecko odvezou porážku. Jejich další náznak útočné akce zhatila domácí obrana opět za cenu kopu od rohového praporku.

48
    Převýšov začal druhou půli aktivně. Za svou snahu je prozatím odměněn pouze rohovým kopem.

46

Rozhodčí Koval v utkání prozatím neudělil žádnou žlutou ani červenou kartu.

Převýšov po pěti vítězstvích v řadě směřuje po delší době za porážkou. Vedení domácích se ale nerýsuje snadno. Hosté zahrávali v prvním poločase čtveřici rohových kopů, ale ani z jednoho se neprosadili. Převaha domácích se projevila až na konci první půle, kdy se jim podařilo během čtyř minut vsítit dvě branky a možná tím i rozhodnout o osudu utkání. Druhý poločas ukáže, zda Převýšovu zbyly nějaké síly na zdramatizování, popř. otočení stavu.

45

41
    Chvíli před poločasem zvyšují Jirny na dvoubrankový rozdíl! Střelu usměrnil do sítě jeden z hostujících hráíčů, ale gól byl připsán PAVLU VANDASOVI.

37
    Domácí celek se ujal vedení. První branku vstřelil JAKUB TEPLÝ.

1

SK Viktorie Jirny: Jícha – Parys, Stehlík, Kejha (c), Dubský, Vandas, Nečas, Vacek, Bukač, Smola, Pokorný
    Náhradníci: Přibyl – Cafourek, Sejtarija, Havierník, Tokar, Šulc, Šime

SK Převýšov: Ottmar – Jarkovský (C), Šultes, Kouřil, Labík, Doležal, Urbanec, Vaněček, Sedláček, Špidlen, Dvořák J.
    Náhradníci: Jehlička – Černý, Kopáč, Novák, Bodlák, Kučera, Hock

Rozhodčí: Koval – Ulrich, Trska – Kořínek.

Pokud však zabrousíme více mezi řádky, zjistíme, že Převýšov v současnosti prožívá velmi dobré období. V posledních pěti utkáních dokázal zvítězit pokaždé a mj. porazil i silné Domažlice. Tato vítězná série zachraňuje výsledkově špatný vstup do soutěže.

Favoritem ale zůstávají i přes tento fakt Jirny. Jejich poslední série sice čítala méně zápasu a v posledním kole nedokázaly zvítězit na hřišti Unionu, ale kromě dobré celosezónní bilance, během které si dovolili pouze jedno třízápasové období bez výhry, mají k dispozici ještě výhodu domácího hřiště.