SP skokanů na lyžích - Klingenthal, HS140 1. R. Koudelka (CZE) (kon.)
SP skokanů na lyžích - Klingenthal, HS140

1. R. Koudelka (CZE)

Neděle 23.11.2014, 11:30 • Vogtland Arena, Klingenthal, Německo • Skoky na lyžích

Nemohu se s Vámi rozloučit lepší zprávou, než s konstatováním, že úvodní závod jednotlivců nové sezony skoků na lyžích vyhrál Roman Koudelka, který je v životní formě a při další zastávce skokanů ve finském Kuusamu oblékne žlutý dres pro vedoucího závodníka průběžného pořadí Světového poháru. Druhé místo dnes bere Stefan Kraft z Rakouska a třetí je domácí Andreas Wellinger. Při dalších závodech Světového poháru ve skocích na lyžích se bude těšit Tomáš Lysý. (13:50:03)
    Romane, gratulujeme!

Konečné pořadí:
    1. Roman KOUDELKA (CZE) 276,4 bodů (138+139,5 metrů).
    2. Stefan KRAFT (AUT) 274,1 b. (142+136 m.).
    3. Andreas WELLINGER (GER) 270,7 b. (140+133,5 m.).
    4. Anders FANNEMEL (NOR) 268,4 b. (143+134 m.).
    5. Peter PREVC (SLO) 263,9 b. (133+136,5 m.).
    6. Noriaki KASAI (JPN) 261,4 b. (133,5+134,5 m.).
    7. Simon AMMANN (SUI) 256,2 b. (134+134 m.).
    8. Markus EISENBICHLER (GER) 250,8 b.. (138,5+129 m.).
    9. Michael HAYBÖCK (AUT) 249,3 b. (132+129,5 m.).
    10. Richard FREITAG (GER) 248 b. (136,5+126 m.).
    ...
    22. Jan MATURA (CZE) 226,3 b. (126,5+125,5 m.).
    30. Antonín HÁJEK (CZE) 205,9 b. (127+118 m.).
    ...
    32. Jakub JANDA (CZE) 105,7 b. (125 m.).
    Vítězný skok Romana Koudelky!

Roman Koudelka je prvním českým skokanem od sezony 2012/2013, který vyhrává závod Světového poháru. Naposledy se to povedlo ve dvou závodech v japonském Sapporu Janu Maturovi, a to 19.1. a 20.1.2013. Předtím vyhrál Jakub Janda na Nový rok 2006, kdy byl nejlepší v rámci závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Ale to čekání stálo za to, že?

Naprosto fantastická první zastávka Světového poháru ve skocích na lyžích znamená pro Romana Koudelku vítězství! Čech vyhrál, co šlo. Páteční kvalifikaci, v sobotním závodě družstev předvedl dva nejlepší skoky z celého pole a vytáhl český výběr na šesté místo. V neděli pak nejprve vyhrál zkušební kolo individuálního klání a poté i samotný individuální závod.

Roman KOUDELKA vyhrává závod v Klingenthalu před Stefanem Kraftem a Andreasem Wellingerem!

1
    Roman Koudelka vyhrává závod v Klingenthalu a poprvé v životě je při Světovém poháru ve skocích na lyžích na bedně, protože Wellinger je až třetí o 5,7 bodů za českým skokanem!

1
    Andreas Wellinger dopadá na 133,5 metrů a myslím si, že Koudy vyhraje!

1
    Wellinger musí dát 137,5 metrů.

1
    Vyhraje buď Roman Koudelka nebo Andreas Wellinger.

2
    Anders Fannemel musí skočit na 137 metrů, aby vyhrál, jenže tohle je "jen" 134 metrů. To by na českého skokana nemělo stačit, a taky že nestačí. Roman Koudelka je stále ve vedení, Anders Fannemel je na třetí pozici a Wellinger jej může odsunout z bedny.

2
    Nahoře už je jen Anders Fannemel a Andreas Wellinger.

3
    Stefan Kraft skáče na značku 136 metrů, což je samozřejmě slušný skok, který Rakušana udrží v první pětce, možná i výše. Ale na Koudelku je to málo. 3x 18,5 a dvakrát osmnáct, navíc o 3,5 metrů méně než Koudelka. Je to druhé místo pro Rakušana, který se i tak zaslouženě raduje. Kraft za Kouedelkou zaostal o 2,3 bodů.

3
    Co na to Stefan Kraft?

4
    Český skokan potvrzuje brilantní formu a i v mírném zaďáku dává famózních 139,5 metrů. Koudy, to je veleforma! Roman Koudelka je ve vedení. 4x 19 a jednou 18,5 znamená přesně 276,4 bodů. Koudelka útočí na první místo, minimálně však na stupně vítězů.

4
    Na nájezdu je připraven Roman Koudelka!

5
    Eisenbichler dává 129 metrů, což také není nejlepší, ale rozhodně skok nepokazil jako Freitag. Na první místo to stačit nebude, Markus Eisenbichler jde za součet 250,8 bodů na čtvrtou pozici.