Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Ufa 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 0:4 (kon.)
Čeljabinsk – Toljatti 3:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Minsk – Soči 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 5:3 (kon.) | Kazaň – Barys 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Atlant 3:2 (3:2 po s.n.)
Riga – Jokerit 3:4 (kon.)
Dinamo Riga
3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Jokerit Helsinky
Pondělí 24.11.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou. (20:58:18)

Československá stopa !

Jakub Sedláček (RIG) – 14 zásahů, 3 obdržené branky.

Hity : 13 – 6

Dnešní zápas je u konce a po výborném obratu vítězí hostující Jokerit Helsinky! Domácí Riga odehrála výbornou první třetinu, kdy se nejdříve prosadil hostující Rita, ale po minutě srovnal Genoway. V první třetině se ještě prosadili Darzinš a Sotnijeks a Dinamo vedlo po první třetině 3:1. Druhá třetina patřila hostům, kteří dokázali dvěma brankami srovnat. Trefil se Omark a Moses a před třetí třetinou byl stav srovnaný. V poslední periodě ale vstřelil vítěznou branku Ohtamaa. Na tuto branku už domácí nestihli odpovědět.

60:00

59:57
    Hosté vyhodili z pásma a to je konec nadějí Dinama.

59:55
    Vhazování v pásmu Jokeritu!

59:47
    Domácí ale pásmu neudrželi a Jokerit vyhazuje na zakázané uvolnění!

59:42
    Domácí to zkoušejí v šesti!

59:42
    Ke hře se za brankou Karlssona nikdo moc neměl, a tak rozhodčí přerušil hru. Vhazování po pravici Karlssona.

59:02
    Usadit v útočném pásmu se jim ale nepodařilo a Cibulskis se vrací pro puk do vlastního pásma.

58:46
    Domácí zatím rozjíždí akci ze svého pásma.

58:17
    Cibulskis neudržel puk na modré a Riga musí opět začínat ze svého pásma.

57:50
    Jokerit vyhazuje puk do středního pásma a rychle střídá.

57:16
    Po přihrávce Genowaye střílel od modré Jurčina, ale jeho slabou střelu Karlsson v pohodě chytá.

56:12
    Na přihrávku Cipulise si dobře najel Cibulskis, který ale zakončoval z velkého úhlu a na Karlssona si nepřišel.

55:38
    Dinamo opět ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu míří třetí lajna domácích.

55:06
    Ke střele od modré se dostal Todd. Deslauriers připraven. Na brankovišti se ještě kočkovali Koukal s Bukartsem, ale rozhodčí je včas odtrhli.

54:05
    Domácím zbýva už jen necelých 6 minut. Další nevyužitá přesilovka jim na sebevědomí moc nepřidá.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 8. Genoway (Redlihs, Darzinš), 11. Darzinš (Jerofejevs, Videll), 18. Sotnijeks (Videll) – 7. Rita (Jaakola), 23. Omark (Koukal, Lajunen), 32. Moses (Omark, Koukal), 48. Ohtamaa (Omark, Koukal)

Dinamo Riga: Sedláček (od 41. Deslauriers) – Redlihs K., Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Jerofejevs, Augstkalns – Darzinš (A), Videll, Redlihs M – Hossa (C), Wilson, Cipulis – Džerinš, Indrašis, Bukarts – Mejja (A), Bicevskis, Skvorcovs.
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Lajunen, Ohtamaa, Korpikari, Todd, Vaananen, Jaakola (A) – Hagman, Kapanen (C), Harju – Huhtala, Wirtanen, Pöisty – Moses, Koukal, Omark – Sallinen, Hahl (A), Rita.

Rozhodčí: Buturlin, Soin – Koršak, Černyšev