NY Islanders – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Boston – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Detroit – Ottawa 4:3 (kon.)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:11 (04:09:29)

Střely na branku ve 3 . třetině: 16-8

Ani velký tlak domácích v poslední třetině nestačil na vstřelení další branky a hosté si tak z Floridy přivezou dva body. Je potřeba říct, že absolutně zasloužené. Florida tak nedokázala vykročit ze svého stínu a před žalostnou návštěvou opět prohrála.

60:00

59:57
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

59:30
    Snaha domácích o kosmetickou úpravu skóre je neúspěšná.
    Zach PARISE - 1:4

58:31
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí si vytvořili tlak na branku, ale nedokázali překonat Backströma. Následně do protiútoku ujela dvojice Jason Pominville a ZACH PARISE a druhý jmenovaný neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Jason Pominville, Ryan Suter.

58:05
    Domácí hrají bez brankáře.

57:55
    Hosté teď drží kotouč daleko od své branky.

57:24
    Ten však musel zasáhnout proti střele soupeře.

57:06
    Poslední tři minuty zápasu. Dá se očekávat, že domácí již brzo stáhnou Luonga.

56:18
    Obrovský tlak si vytváří domácí tým, ale jejich střely končí na pozorném Backströmovi nebo je zblokují hráči Wild.

55:50
    Hosté pouze posílají kotouč do středního pásma a střídají.

55:16
    Bergenheim v šanci. Jenže ani on nedokáže překonat hostujícího brankáře.

54:58
    Domácím se dnes bude i zdát o hostujícím brankáři. Barkov si výborně najel na přihrávku mezi kruhy, ale jeho střelu z první Backström chytá.

54:11
    Huberdeau si počkal na přihrávku zpoza branky, ale ani střelou z první nepřekonal Backströma.

53:58
    Jokinen neprostřelil klubko hráčů před Backströmem.

53:19
    Další dobrý zákrok Luonga proti Niederreiterovi. Domácí brankář ještě drží naději na body.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 26. Thornton (Kulikov) – 6. Zucker (Koivu), 18. Niederreiter, 38. Zucker (Koivu), 59. Parise (Pominville, Suter)

Florida Panthers: Luongo – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Robak, Gudbranson – Bergenheim, Barkov, Boyes – Huberdeau, Bjugstad, Upshall – Jokinen, Pirri, Hayes – Kopecký, MacKenzie, Thornton
    Minnesota Wild: Backström – Dumba, Ballard, Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Fontaine – Vanek, Coyle, Zucker – Carter, Haula, Brodziak

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Kowal – Steve Barton, Scott Cherrey