Toljatti – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (0:2 po s.n.) | Jokerit – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 6:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 3:4 (po pr.)
Lada Toljatti
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 27.11.2014, 16:00 • Arena Lada • KHL

Pro tuto chvíli je to ode mě vše a těším se opět na počtenou. (18:26:03)

Československá stopa
    Martin Zaťovič (Lada) – 0 bodů – 1 střela.
    Peter Podhradský (Lada) – nenastoupil.
    Jiří Hunkes (Lada) – O bodů – 1 střela.
    Karol Sloboda (Lada) – 1b(0+1) – 2 střely.
    Jan Kovář (Magnitogorsk) – 1b(0+1) – 4 střely.

Zásahy brankářů:
    Ilja Ježov (TOG) – 34.
    Vasilij Košečkin (MET) – 14.

Je za námi utkání mezi Ladou Togliatti a Metallurgem Magnitorsk, které vyhráli hosté v poměru 2:4 dle papírových předpokladů. Utkání se po celou dobu nevyvíjelo pro hosty příznivě, když první třetinu prohrála Magnitka 1:0 po brance Alexandra Strelcova. Utkání se zlomilo na konci první a na začátku druhé třetiny, kdy vyloučení do tří z první části dokázal využít Mozkajin a srovnat stav, do konce druhé části ještě přidali branky Platonov a znovu Mozjakin na hostujíci straně. Šance vykřesal Vasiliji Strelcov, který se trefil pouhých 19 vteřin před koncem druhé třetiny. Tečku za utkáním dal nakonec Tim Brent, který využil přesilovou hru v úplném závěru zápasu.

60:00
    Tim BRENT - 2:4

59:42
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté ještě nakonec navyšují své vedení a využívají další přesilovou hru. Denis Platonov se krásně obtočil okolo obránce před brankou a vybídl před prázdnou brankou ke skórování TIMA BRENTA a ten se nemýlil. Asistence: Denis Platonov.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Tak přeci jen lehké nahození od modré, které Ježov přikryl v lapačce a vhazování po jeho levici.

58:30
    Jak se dalo čekat Magnitka kombinuje a zbytečně nestřílí na braku Ježova.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté nebudou nikam spěchat s kombinací.

57:43
    Domácí šance na bodavý zisk se snižují, dvě minuty za hákování dostává Šenfeld (TOG).

57:01
    Z rohu kluziště to zkoušel Zaťovič, ale Košečkina nezaskočil.

56:01
    Hosté se snaží hrát hodně jednoduše, chytře nahozený kotouč ze středního pásma musel Ježov přikrýt a přerušit hru.

55:45
    Domácím odpískán úmyslný ofsajd a hra před Ježovem (TOG).

54:55
    Danis Zaripov (MET) teď odjel s bolestivou grimasou na lavičku a leduje si nos, uvidíme zad bude pokračovat ve hře.

54:00
    Hodně rozkouskovaná pasáž hry končí zakázaným uvolněním Magnitky a hra se přesouvá před branku Košečkina (MET).

53:13
    Vhazování v útočném pásmu Magnitky.

53:13
    Po dlouhé době se do útočného pásma dostala i Magnitka, ale střela od modré zblokována do ochranné sítě. Následuje reklamní pauza.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 13. Strelcov A. (Strelcov V., Sloboda), 40. Strelcov V. (Romanov) – 21. Mozjakin (Kovář), 33. Platonov (Timkin), 39. Mozjakin (Lee), 60. Brent (Platonov, Jakucenja)

Lada Toljatti: Ježov (Glass) – Barancev, Hunkes, Šulakov, Ogrucov, Vorobjov, Stulov, Sloboda, Romanov (A) – Černikov (A), Petrov (C), Golubev – Šenfeld, Zaťovič, Belousov – Bocharov, Valujski, Šarov – Strelcov A., Strelcov V., Fedorov. Trenér: Svetlov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Maleňkich, Batyršin, Těřeščenko – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Kamenev, Brent, Potěchin – Jakucenja, Kosov, Grigorenko – Platonov (A), Juňkov, Timkin – Kaletnik. Trenér: Keenan.

Rozhodčí: Bulanov, Buturlin – Goljak, Dedjulja