Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Liberec – Zlín 5:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 1:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 28.11.2014, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů

To je pro dnešek z Ostravy vše, avšak kolotoč mládežnických extralig se znovu roztočí již zítra. Ve 13:00 bude vhozeno úvodní bully ocelářského derby starších dorostenců a v 17:00 se vítkovičtí junioři utkají s brněnskou Kometou.

Příjemný zbytek pátečního večera a zase někdy napočtenou! (19:05:27)

Zápas 29. kola mezi Vítkovicemi a Pardubicemi je již za námi. Na začátku poslední třetiny dokázaly Vítkovice navýšit svůj náskok na 4:1 a nadále zůstaly aktivnějším týmem, který byl před soupeřovou brankou nebezpečný.

Autorem jediného gólu hostů z východu Čech byl Martin Hlaváček, jenž v 11. minutě první dvacetiminutovky proměnil nařízené trestné střílení. Z řad vítkovických hráčů se trefili David Sysala, Patrik Demel a David Ballner, jenž přidal i jednu asistenci. Dva kanadské body za dvě přihrávky si též připsal obránce Adam Hawlík.

60:00

59:50
    Svoboda skryl puk po střele Velinského pod lapačku, ale po chvilce rozehrál.

57:59
    Vyloučení na straně Pardubic. Za faul vysokou holí je vyloučen Lukáš Vácha.

57:00
    Avšak žádnou zajímavou akci diváci neviděli.

56:26
    Hra nyní plyne rychle, bez zbytečných přerušení.

54:58
    Spíše nahození než střela Jakuba Gelnara se odrazila od Husárovy masky opět zpátky k vítkovickému útočníkovi, kterému se podařilo puk ve vzduchu opět trefit. Touš však, bohužel pro domácího střelce, svezl po tyčce a vypadl vedle pardubické klece.

54:04
    Rimmel obkroužil polovinu útočného pásma a nikým neobtěžován i zakončil. Husár byl však připraven a puk zkrotil na hrudi.

53:20
    Puk mají na hokejkách i nadále převážně hráči ostravského mužstva.

52:20
    Střela Adamíka od modré těsně nad.

51:20
    Po krátké anabázi v útočné třetině hostů se hra vrací zpět před pardubickou klec.

50:34
    Domácím se však následující přechod přes modrou zdařil a krouží kolem Husárovy branky. Ke střele se však zatím nepropracovali.

49:50
    Další vítkovický ofsajd.

49:15
    Zdali zůstává Svoboda ve střehu vyzkoušel nyní Tomáš Pipek nahozením od pravého mantinelu.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 7. Sysala (Ballner), 11. Demel (Jáchym), 26. Ballner (Hawlík, Ollender), 43. Gelnar (Česlík, Hawlík) – 11. Hlaváček (TS)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Adamík, Hawlík, Demel "A", Puzič, Charvát "C", Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Česlík, Kafka, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar
    HC Dynamo Pardubice: Husár – Peitra, Vácha "C", J. Procházka, Bažant, Adam, Nedbal – M. Procházka, Chvojka "A", Havrda, Velinský, Barkóci, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna

Rozhodčí: A. Jeřábek – V. Lederer, J. Gebauer