Omsk – Ufa 2:1 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:1 (kon.)
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Pátek 28.11.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Děkuji za pozornost. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:40:30)

V dnešním utkání vítězí Dinamo Riga v poměru 3:1. Domácí, kteří po celý zápas kontrolovali hru si připisují důležité body do tabulky. Za to Chabaravsk odjíždí s nulou. Ve třetí třetině jsme už příliš zajímavých situaci neviděli. Amur se nikam nehnal a až na výjimky se nedostával vůbec ke kotouči.

60:00

59:30
    Dinamo šlo do přečíslení 4 na 2, ale nepřesná přihrávka zmařila jejich šanci.

58:32
    Velká šance Darzinse, který se zjevil zcela sám před Muryginem. Ten ale jeho bekhendový blafák dokázal zneškodnit.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny a s kotoučem v útočném pásmu kombinuje Dinamo.

56:42
    Nebezpečná střela Orlova. Deslauriers vyrazil jeho dobrou střelu zápěstím.

55:46
    Hosté se v útočném pásmu dostali do zakončení, ale střela Miklíka z mezikruží byl zblokována mimo.

54:50
    Domácí se dostali do další slibné šance. Murygin musel likvidovat nejdříve střelu Genowaye a následnou dorážku Dzerinse.

54:09

53:45
    Dinamo vyhazuje přes všechny čáry.

53:30
    Hosté zavřeli Dinamo v jejich pásmu, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovali.

52:09
    To se teď na chvilku možná změní. Hosté si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Hossa na dvě minuty za hru vysokou holí.

51:35
    Hra se teď na chvíli přesunula do středního pásma, ale u kotouče jsou pořád hráči Rigy.

50:20
    Domácí opět kombinují v útočném pásmu a Amur se ke kotouči dostává opravdu jen sporadicky.

49:30
    Menší strkanice za brankou Deslaurierse se obejde bez vyloučení. Bude následovat vhazování po levici domácího brankáře.

48:48
    V posledních minutách je obrázek hry pořád stejný. Dinamo zakládá jednu akci za druhou a Chabarovsk se pouze osvobozuje, buď vyhozením nebo nahozením ze středního pásma na Deslaurierse.

47:28
    Chabarovsk se teď na chvilku usadil v útočném pásmu, ale domácí si rychlým přístupem vzali kotouč ihned zpět.

47:00
    Zákrok Deslaurierse, který přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

David Kruj

Branky a nahrávky: 7. Hossa (Indrasis, Wilson), 12. Redlihs (Darzins, Videll), 21. Darzins (Videll, Redlihs) – 10. Taimi (Tarasov)

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Pujacs, Jerofejevs – M. Redlihs, Videll, Darzins – Indrasis, Wilson, Hossa – Bukarts, Meija, Dzerins – Skvorcov, Bicevskis, Saulietis.
    Amur Chabarovsk: Murygin (Borisov) – Taimi, Mäntylä, Peretjagin, Ježov, Loginov, Velikov, Rjazancev. Terjajev – Lugin, Fisenko, Haščák – Orlov, Šafigulin, Tarasov – Junkov, Špirko, Miklík – Železnov, Litovčenko, Kopijenko.

Rozhodčí: Karabanov Sergei, Ravodin Alexei – Golovljov Dmitry, Sysujev Alexander