Třinec – Zlín 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:1 (kon.)
Litvínov – Sparta 6:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 28.11.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Ode mě to bude všechno, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera! Na počtenou!

Je tu konec, Škodovka na domácím ledě porazila Pardubice!
    Do vedení se Plzeňané dostali již po 50 sekundách, kdy se prosadil Nicholas Johnson. Na 2:0 zvyšoval v 15. minutě Vojtěch Mozík. Třetí branku domácího týmu přidal ve 38. minutě Jakub Lev. Pardubice se poprvé prosadily až ve 47. minutě, kdy na 1:3 snižoval Petr Čáslava. V 50. minutě přidal čtvrtou branku Plzně Miroslav Indrák, o čtyři minuty později skóroval Dominik Simon a bylo hotovo.

Plzeň tedy porazila Pardubice 5:1.

60:00

59:56
    A nyní Jakub Lev mířil mimo.

59:38
    Po krásné akci Jána Sýkory zakončoval Lev pouze do Kristanova betonu!

59:15
    Domácí si hrají s kotoučem a utkání se snaží dohrát v klidu.

59:00
    Do konce utkání zbývá už jen 60 sekund.

58:32
    Zohorna se velmi dobře obtočil okolo branky, Machovský se ale roztáhl a zabránil puku v cestě do klece.

57:59
    Jan Starý od mantinelu poslal puk přímo do lapačky Matěje Machovského.

57:44
    Ján Sýkora zkusil tzv. "forsbergovku" alias zakončení jednou rukou, na Kristana si ale nepřišel!

57:44
    Neuvěřitelná šance Plzně! Ján Sýkora se dostal do úniku a ačkoliv byl faulován, tak zakončil! Z následné dorážky dopravil puk do brány Kubalík, branka ale neplatí, místo toho se pojede trestné střílení!

57:09
    Střelu Dominika Kubalíka vyrazil Kristan svou helmou před sebe.

56:37
    Cetkovský se poblíž Machovského snažil probít k zakončení. Sice se mu to podařilo, ale kotouč poslal mimo.

56:11
    Komerční přestávka.

56:11
    Schleiss poslal puk vedle brány a ten se odrazil od zadního mantinelu ke Kristanovi, který ho raději pokryl.

55:44
    Lev se prokličkoval k zakončení, bekhendem zamířil ale nad bránu.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 1. Johnson (Jeřábek, Pletka), 15. Mozík (Simon, Johnson), 38. Lev (Kadlec, J. Sýkora), 50. Indrák (Lev, Jeřábek), 54. Simon (Schleiss) – 47. Čáslava (Zohorna, P. Sýkora)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Moravčík, Mozík, Pavlíček, Kubka, Marcel – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, J. Sýkora – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran
    HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Čáslava (C), Ščotka, Havlík, Gregorc, Korím, Píša, Zdráhal – Cetkovský, Zohorna, P. Sýkora (A) – Tybor, Marcinko, Radil (A) – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Kaut, Voženílek – Půhoný

Rozhodčí: Polák, Hejduk – Flegl, Polonyi