Nitra – Poprad 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 2:1 (kon.) | Trenčín – Košice 1:4 (kon.)
Skalica – Žilina 1:3 (kon.) | Piešťany – Martin 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
ŠHK 37 Piešťany
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 28.11.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Martinčania si teda odvážajú dva body domov, určite budú s nimi veľmi spokojní, nakoľko o ten kúsok viac šancí mali v zápase domáci. Bol to celkom fajn ligový zápas.

Najlepší: (1) Čech (2) Románek (3) Illo

Ďakujem za čítanosť, z Piešťan zase v nedeľu, keď Havrani privítajú v laufe hrajúcu Nitru. (20:50:53)

Hlasy trénerov:

Andrej Novotný (Martin): Chceli sme dnes jednoznačne vyhrať, keďže išlo o šesťbodový zápas tabuľkových susedov. Bol to náročný zápas, mali sme veľa vylúčených, celý zápas nás podržal brankár Čech, najmä v posledných dvoch minútach mali Piešťany veľké šance. Mrzí nás zranenie Smreka, v oklieštenej zostave sa však tím vie zomknúť, za body sme radi.

Roman Sýkora (Piešťany): Aj my sme mali problémy so zostavou, chýbalo nám šesť hráčov základu a aj ďalší mali problémy. Prvá tretina bola vyrovnaná, využili sme jednu šancu a vyhrávali. V druhej tretine sme mohli rozhodnúť, mali sme dosť presiloviek, nakoniec sme dostali v tretej tretine gól po malej chybe. V závere sme ešte chceli rozhodnúť, brankár Čech nám bol veľkou prekážkou. Spokojnosť je však aj s brankárom Šúrekom. Mrzí ma to, chalani bojovali, už nám ale asi aj chýbali sily.

JOKEľ - 1:2

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHC Mountfield (Martin), keď sa ako jediný presadil OLIVER JOKEĽ.

4. série
    0:1
    Románek triafa tyčku prekonaného Čecha! Šťastena dopriala Martinu.

4. série
    0:1
    Jokeľ ponad lapačku dáva gól, Piešťany musia dať.

3. série
    0:0
    Ani Važan neuspel strelou medzi nohy, poradie sa vymení.

3. série
    0:0
    Pašek nedal, strelu na vyrážačku mu Čech chytá.

2. série
    0:0
    Markovič skúsil pomedzi nohy, netrafil presne.

2. série
    0:0
    Holovič síce položil Čecha, ale nezdvihol puk.

1. série
    0:0
    Tomáš Klíma a jeho repete. Strela na lapačku, nedal.

1. série
    0:0
    Kutálek nedal, forhendový blafák mu vychytal Čech.

Samostatné nájazdy začínajú.

Takže to rozhodnú nájazdy. Deľba bodov myslím, že je spravodlivá, nájazdy sú tak trochu lotéria. O bod viac by si asi za celý zápas zaslúžili o trošku viac Piešťany.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:50
    Jokeľ sa ešte pretlačil do zakončenia, bol však chrbtom k bránke a nedal.

64:15
    Kotaškov príklep spoza pravého kruhu vyrazil Čech.

63:42
    Kutálkov bekend z prvého krídla si Čech postrážil. Bližšie ku gólu mali Piešťany, Martinčania akoby spoliehali na nájazdy.