Kladno – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 1:2 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:3 (kon.)
Motor ČB – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Prostějov – Třebíč 2:0 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:3 (3:2 po s.n.)
Most – Chomutov 2:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Sobota 29.11.2014, 17:00 • Budvar Arena • 1. liga (ČR)

České Budějovice zaslouženě vítězí a prodlužují vítěznou sérii. Zápas ovládly i díky přesilovým hrám, ve kterých daly tři branky. David Gába opět na domácím ledě udržel čisté konto a Tomáš Nouza se posunul na čele kanadského bodování. Pro Jihočechy tedy povedený večer. Povedený večer přeji i vám a někdy příště na shledanou. (19:11:47)

60:00

59:19
    Babka ještě prověřil Gábu od modré, ten ale drží a očima tlačí čas na časomíře.

58:41
    Luboš Rob trefil ze vzduchu odražený kotouč a Šindelář ho jen tak tak vyrazil koncem hokejky mimo branku.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí teď budou chtít především udržet nulu Davida Gáby.

56:40
    V šanci další z mladíků. Adam Přibyl najížděl z levé strany, obránce ho však dobře blokoval a bekhendová střela tak Přibylovi příliš nevyšla.

55:54
    Radek Prokeš chtěl nachytat Šindeláře. Objel branku a rychle zasouval kotouč k tyči. Šindelář byl na místě.

54:25
    Dvě velké šance domácích v rychlém sledu. Nejprve mohl jít do úniku Tomáš Nouza, ale Šindelář rychle vyjel a puk stačil odpálit. Poté z kruhů střílel Josef Straka a trefil tyčku.

53:30
    Domácí jsou v plném počtu.

52:35
    Adam Přibyl zablokoval ránu Jana Platila od modré čáry a následně vyhazuje puk.

51:16
    Ján Mucha (CEB) příliš horlivě dorážel před Šindelářem a je vyloučen za sekání.

50:38
    Utkání už trochu ztratilo tempo a domácí si za víceméně rozhodnutého stavu začínají zkoušet různé parádičky a hrají už spíše na krásu.

49:18
    Roman Maliník (HBR) počechral hokejkou obličej Lukáše Chmelíře a po zásluze dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

48:13
    Domácí drží puk, ale hraje se spíše ve středním pásmu, žádný tým se do šance nedostává.

46:53
    Pěkné střídání měla čtvrtá budějovická lajna složená ze samých mladíků, je vidět, že se o své místo v sestavě chtějí porvat.

45:15
    Rob obral v rohu havlíčkobrodského obránce a nakonec z toho byla slibná šance. Hostující obránci ale situaci zvládli.

44:01
    Do velké šance se dostal Hynek Zohorna, ale Gába se položil na zem a puk na poslední chvíli zablokoval. Obránci jej pak vyhodili na zakázané uvolnění.

42:48
    Gába raději podrží nahozený kotouč.

41:50
    Luboš Rob nahrál Dušanu Žovincovi do jízdy, ten se snažil přihrávku ztečovat na branku, ale těsně minul.

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 13. Nouza (Heřman, Straka), 17. Pajič (Rob), 18. Nouza (Heřman), 37. Kuchejda (Punčochář), 38. Rob (Vaniš)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Kůdela) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, M. Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Švec, Přibyl, Prokeš
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář (Barus) – Štindl, Sedlák, Sklenička, Zítka, Kurka, T. Semrád, Platil – Zohorna, Kuchler, Zdráhal – J. Heřman, Tomek, Rousek – Babka, Sedláček, Maliník – Minárik, Milfait, Půlpán

Rozhodčí: Talpa – Guth, Rittich