Kladno – Prostějov 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 1:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 5:2 (kon.) | Chomutov – Třebíč 7:1 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 4:5 (0:1 po s.n.)
Most – Havířov 1:4 (kon.)
Rytíři Kladno
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 06.12.2014, 16:00 • ČEZ Stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

Domácí premiéra a Daniel Vladař má hned nulu. Jedná se o jeho první nulu mezi dospělými. Hrdiny mělo Kladno také v útoku. Tomáš Horna mohl zkompletovat hattrick, nakonec nasbíral "jen" dvě branky. Třetí třetinu domácí po slabší druhé části odehráli výborně, měli hodně střel a nakonec vstřelili tři branky. Prostějov tak po prohře 1:7 dostal v Kladně další příděl. (18:13:25)

60:00

59:22
    Stach se prokličkoval před Šimbocha, mířil ale nad.

59:00
    Horna měl na hokejce hattrick, ale po nahrávce od Eberleho netrefil puk.

58:48
    Kladno trpělivě vyčkává.

58:14
    Stach prováhal možnost vystřelit, Šimbocha zblízka už nevykoupal.

57:51
    Hořava dostal nahrávku od Pituleho, ale přesouvajícího se Šimbocha nepřekonal.

57:09
    Další tlak Kladna končí další početní výhodou. Dvě minuty dostává David Roupec (PRO) za krosček.

56:42
    Šimboch vypíchl puk Eberlemu, který šel do kličky a zakončoval by do prázdné.

56:09
    Radek Meidl ujel sám proti Vladařovi, který ale puk za záda nepropustil.

54:25
    Vladař vychytal Václava Meidla (PRO), který se zbytečně, a nejspíš z frustrace, pustil do Gutwalda (KLA). Ten si to nenechal líbit, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

53:36
    Rudovský se dostal do zakončení, jeho střelu Šimboch vyrazil a následně jej ohrozil ještě vlastní spoluhráč.

52:43
    Eberleho ránu vyrazil Šimboch ramenem do ochranné sítě.

52:22
    Gutwaldova nahrávka byla příliš vysoká a skončila zakázaným uvolněním.

51:44
    Rytíři jsou v poslední třetině hodně střelecky aktivní.

51:21
    Tenkrát dlouho hledal prostor pro nahrávku, až se rozhodl vypálit. Střela ale byla sražená mimo.
    JAKUB STRDNAD!
    Utkání můžete sledovat živě zde.

49:56
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásná rána. JAKUB STRNAD za brankou vybojoval kotouč, dostal trochu prostoru, a tak si vybruslil na bod pro vhazování a přesnou střelou trefil růžek u bližší tyče. Asistence: Tomáš Redlich.

48:46
    Dragoun se nerozpakoval a ihned po přistrčení od Hořavy vypálil na hostujícího brankáře, který ramenem vyrazil.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 16. Horna (Tenkrát, Kaberle), 23. Horna (Tenkrát, Stach), 44. Tenkrát (Horna, Kaberle), 44. Eberle (Kaberle), 50. Strnad (Redlich)

Rytíři Kladno: Vladař (Lukáš) – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Hořava – Strnad, Dalecký, Redlich.
    LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Hawlík, Jedlička – Coufal, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba, Kajaba – Cienciala, Moučka, Sršeň – Kovařík.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel