Plzeň – K. Vary 4:3 (po pr.) | Litvínov – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (2:1 po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 12.12.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Ode mě to bude pro dnešek všechno, přeji hezký víkend, na počtenou! (19:59:24)

Plzeň tak v dnešním západočeském derby porazila Karlovy Vary v prodloužení. Hrdinou utkání se stal Jakub Lev, který se v 63. minutě prosadil po přihrávce od Jeřábka.
    Důležitý byl ale moment ve třetí třetině, kdy vteřinu před koncem vyrovnal domácí Nicholas Johnson.

Škodovka tak vyhrála 4:3 v prodloužení a bere dva body, hosté berou pouze jeden.

Nejlepší hráči: Dominik Simon (1+0) – Stanislav Balán (2+1).

Jakub LEV - 4:3

62:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Jakub Jeřábek nabil na levou stranu přesně na hůl JAKUBA LVA (8+6), který krásnou střelou z voleje prostřelil Habala a rozhodl o výhře Škodovky! Asistence: Jakub Jeřábek (2+12) a Petr Kadlec (2+14).

60:59
    Do dobré šance si nyní sjel Dominik Boháč, hostující brankář se ale stihl přesunout a puk vyrazil před sebe!

60:48
    Jan Schleiss se dostal ke střele, Habal jí ale vyrazil.

60:09
    Energie dostala puk do útočného pásma, kde ho Machovský sebral do své lapačky.

60:01

Nicholas Johnson vteřinu před koncem třetí třetiny překonal Habala a poslal tak dnešní utkání do prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Nicholas JOHNSON - 3:3

59:59
    Branka skutečně platí, to je neuvěřitelné! Puk se z pravého rohu v útočném pásmu dostal před branku, kde ho za Habalova záda dopravil vteřinu před koncem utkání NICHOLAS JOHNSON (7+8). Asistence: Pavel Kašpařík (1+2) a Ján Sýkora (14+8).

59:59
    Je to gól anebo ne? Plzeňští dostali puk do branky, ale zatím není jisté, jestli to bylo už vypršení času anebo ne! Bude se telefonovat!

59:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:52
    Za nedovolené bránění je vyloučen Stanislav Balán (KVA). Poslední šance pro Plzeň.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 21. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek, Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík, J. Sýkora), 63. Lev (Jeřábek, Kadlec) – 33. Balán (Harant, Sičák), 50. D. Hruška (Balán, Bičánek), 58. Balán (D. Hruška, Duda)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Lev, Indrák – Schleiss, Přikryl, Kubalík – Hollweg, Kašpařík, Beran
    HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Dvořák, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík – Duda (C), Balán (A), V. Tomeček – Micka, R. Hruška, D. Hruška (A) – Vachovec, Skuhravý, Flek – Pšurný, Kverka, Koblasa

Rozhodčí: Mikula, Šír – Frodl, Charvát