Waasland-Beveren – Anderlecht 0:2 (kon.) | Oostende – Cercle Brugge 2:0 (kon.) | Charleroi – Lierse 6:0 (kon.)
Westerlo – Mechelen 1:1 (kon.) | Mouscron – Waregem 0:1 (kon.)
Sporting Charleroi
6:0 (2:0)
Lierse SK
Sobota 20.12.2014, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a domácí Sporting Charleroi nakonec poráží Lierse SK vysoko 6:0. Druhý poločas začal pomalým tempem a vypadalo to na klidné dohrání zápasu. To ale odmítl Fauré, který v 62. minutě zvýšil na 3:0. Minutu na to předvedl obrovskou minelu Bajkovič a stav byl již 4:0. Domácí si už hru užívali a dohrávali zápas s přehledem. V 89. minutě navíc luxusním gólem zvýšil na 5:0 Coulibaly a bezmoc Lierse dorazil minutu na to Ndongala. Domácí tak zcela zaslouženě vítězí a berou tři body. Ode mě je to dneska vše, loučím se s vámi a někdy zase na shledanou. (22:00:58)

90+4

90+4
    El Messaoudi obdržel žlutou kartu.
    NDONGALA - 6:0

90+2
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Sporting šel do protiútoku, Coulibaly na pravé straně posunul na Lópeze, který našel před bránou osamoceného DIEUMERCIHO NDONGALU, který neměl těžkou práci a zvýšil již na 6:0!

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.
    COULIBALY - 5:0

89
    KALIFA COULIBALY napřáhl asi ze třiceti metrů a svou levačkou vyšvihl ukázkovou šibenice! 5:0.

88
    Coulibaly předvedl krásné nůžky v pokutovém území, ale tento pokus se mezi tři tyče nevešel.

87
    Následovala přímá střela, kterou rovnou lapil Vandermeulen.

86
    Zizo faulovaný těsně za šestnáctkou.

84
    Poslední dnešní střídání je výměna N'Gangy za Marinose na straně Sportingu.

81
    Domácí se už nikam neženou, mají utkání pod kontrolou.

78
    López kopl do hlavy Traorého, který zůstal ležet na hřišti. Hafez si to šel s Lópezem vyřídit osobně, nakonec dostali žlutou kartu oba dva. Traoré odchází s lákaři za postranní čáru.

77
    Vzápětí střídají také domácí, Mata vystřídá Kebana.

76
    Poslední změna u Lierse, Keita jde dolů a na závěr utkání přichází Nwofor.

74
    Zizo přebral balón od Keity, udělal si prostor pro střelu, která byla tečována a skončila za bránou.

72
    Ndongala šel do zakončení a v souboji upadl, faul na něj ale odpáskaný nebyl, ačkoliv ho Swinkels zasáhl.

70
    Lierse také střídá, Zizo nastupuje místo Kouemahy.

Pavel Škopek

Branky: 5. Fauré, 9. Diandi, 62. Fauré, 63. Bajkovič (vla.), 89. Coulibaly, 90+2. Ndongala

Karty:   24. Fauré (CHL), 78. López (CHL) – 30. Ngawa (LRS), 49. Masika (LRS), 78. Hafez (LRS), 90+4. Messaoudi (LRS)

Sporting Charleroi: Vandermeulen – Dewaest, Martos, Galvéz López, Diandy – Geraerts, Marinos (84. N'Ganga), Francois, Kebano (77. Clinton Mata) – Ndongala, Fauré (69. Coulibaly)
    Náhradníci: Willems, Baume, Clinton Mata, Coulibaly, N'Ganga, Houdret, Kitambala

Lierse SK: Bajkovič – Traoré, El Messaoudi, Swinkels, Bensebaini – Kasmi, Bourabia, Masika, Ngawa (46. Hafez), – Kouemaha (70. Zizo), Keita (76. Nwofor)
    Náhradníci: Goris, Zizo, Wils, Hanin, Nwofor, Karim Hafez, Pauwels

Rozhodčí: Van De Velde – Walschap, Cuyt