SP v biatlonu, stíhací závod žen 10km, Pokljuka Vítěz: D. Domračevová (BLR) (kon.) | SP v biatlonu, stíhací závod mužů 12,5km, Pokljuka Vítez: E. Svendsen (NOR) (kon.)
SP v biatlonu, stíhací závod mužů 12,5km, Pokljuka

Vítez: E. Svendsen (NOR)

Sobota 20.12.2014, 13:30Biatlon

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (14:13:00)

53. Michal Krupčík (CZE) +4:35,7

Skokanem tohoto závodu se rozhodně stal Timofej Lapšin z Ruska. Ten startoval až ze 45 .místa, ale dokázal se posunout na šestou příčku za Moravce. Přitom zaznamenal jednu chybu na střelnici. Opravdu skvělá práce tohoto závodníka.

Moravec se z 18. místa ve sprintu posunul až na 5. příčku. Přitom o lepší pozici přišel až v závěru, kde ho předjel Landertinger. Krčmář díky parádní střelbě dojel patnáctý. Propadli se ovšem Šlesingr, jenž dokončil na 37. místě, i Soukup, který se umístil na 48. příčce. Krupčík dojel padesátý třetí.

Svendsen se stává novým lídrem světového poháru. Vyhrál totiž stíhací závod zde ve Slovinsku a v bodování je aktuálně lepší než Fourcade, jenž celkově skončil na třetím místě. Skvělý výsledek zaznamenal také Šipulin. Možná že kdyby dvakrát nechyboval, mohl se s Norem poprat o prvenství. I tak není druhé místo rozhodně žádným zklamáním.

Závod skončil.

CÍL
    Dojel i Michal Krčmář, jenž na Svendsena ztratil 1 minutu a 41 sekund a skončil patnáctý. Tohle je také výborný výsledek pro českého závodníka.

CÍL
    Souboj mezi Moravcem a Landertingerem na cílové rovince dopadl lépe pro Rakušana. Český reprezentant ovšem skončil na skvělém pátém místě!

CÍL
    Druhý dojel Rus Šipulin, který ztratil 20 sekund, Francouz Fourcade pak zaostal o 52 sekund za vítězem Svendsenem.

CÍL
    Emil Hegle Svendsen (NOR) vyhrává stíhací závod na 12,5 kilometru v Pokljuce!

11,8KM
    Pořadí se nám pomalu a jistě uskupuje do finální podoby. Dnes vyhraje Svendsen, druhý bude ŠIpulin, třetí pak Fourcade, který již jede svoje tempo, neboť ví, že Rusa před ním nedojede.

11,2KM
    Na bednu to dnes asi nebude. Moravec ztrácí na Svendsena 1 minutu a 26 sekund. Fourcade je pak před ním zhruba o tři čtvrtě minuty.

11,2KM
    Na čele zatím žádná změna. Svendsen udržuje pohodlné tempo, Šipulin zaostává o 20 sekund. Fourcade je pak pozadu o 46 sekund. Čekáme, až projede také Ondřej Moravec.

4. stř
    Škoda Michala Krčmáře. Na poslední střelbě jednou chyboval, ale je celkově na průběžném 16. místě. A to je pro něj zatím skvělý výsledek.

4. stř
    Výborně zastřílel Ondřej Moravec. Bez chyby! A protože ostatní soupeři často chybovali, vyšvihl se na průběžné čtvrté místo!

4. stř
    Šipulin se bude snažit náskok Nora dohnat, na trestné kolo díky bezchybné střelbě nemusí. I Fourcade trefil všechny terče. Uvidíme, jestli se dokáže dotáhnout na Rusa.

4. stř
    Svendsen si jede pro vítězství. Opět totiž zastřílel čistě!

9,3 KM
    Krčmář trochu ztratil, ale jede i tak svůj životní závod. Drží se ve skupině s Moravcem a oba ztrácejí na vedoucího Svendsena zhruba 1 minutu a 30 sekund.