Los Angeles – Arizona 4:2 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:5 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:7 (kon.)
New Jersey – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Tampa 3:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.)
Columbus – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.)
Minnesota – Nashville 5:6 (po pr.) | Vancouver – Calgary 3:2 (po pr.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Ottawa Senators
Neděle 21.12.2014, 01:10 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (04:03:53)

Brendan Gallagher (MTL) 1 + 0

Je dobojováno! Ve třetí části jsme viděli dvě branky, které padly 44 vteřin. Nejprve o branku na 3:1 se postarala česká hvězda, Tomáš Plekanec a následně za ním pečetil skóre zápasu Galchenyuk. I přesto, že domácí v úvodu zápasu prohrávali 0:1, tak dokázali utkání vyrovnat a nakonec i otočit na svoji stranu. Canadiens si tak na domácím ledě připisují dva body.

60:00

59:39
    Canadiens využívají přesilovou hru spíše k bránění a drží puk ve vlastním obraném pásmu.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Legwand (OTT) dostává dvě minuty za držení. Tady končí všechny naděje.

58:42
    Montreal hraje už v úplné pohodě.
    Alex GALCHENYUK - 4:1

57:34
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlá branka. ALEX GALCHENYUK provedl krásnou výměnu s Jemelinem a zřejmě rozhodl o vítězství Canadiens. Asistence: Alexej Jemelin a Max Pacioretty.
    Tomáš PLEKANEC - 3:1

56:50
    Tak tohle bude hodně důležitá branka. TOMÁŠ PLEKANEC dostal přihrávku na brankovou čáru, a poté se obtočil kolem branky a překvapeného Lehnera překonal k pravé tyči. Asistence: Pierre-Alexandres Parenteau a Andrej Markov.

56:16
    Montreal na nic nečeká a usazuje se na útočné polovině, ale né na dlouho. Karlsson vyhazuje.

55:56
    Hosté dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Uvidíme třetí přesilovku Canadiens.

55:56
    Máme tady další komerční přestávku, ale na straně hostů se bude opět vylučovat.

54:49
    Sekáč přebruslil s Plekancem půlku kluziště a nyní kombinují v útočném pásmu.

53:40
    Montreal pomalu, ale jistě uklidňuje hru a pokouší se zdržovat, ale šest minut je ještě hodně dlouhá doba.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 7. Prust (Gilbert, Sekáč), 28. Gallagher (Galchenyuk, Pacioretty), 57. Plekanec (Parenteau, Markov), 58. Galchenyuk (Jemelin, Pacioretty) – 3. Condra (Legwand)

Montreal Canadiens: Price (MacDonald) – Markov, Subban, Gončar, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Andrighetto, Plekanec, Sekáč – Desharnais, Eller, Parenteau – Prust, Malhotra, Weise,
    Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Phillips, Karlsson, Cowen, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Greening, Legwand, Michálek – Condra, Pageau, Chiasson

Rozhodčí: Sutherland, St. Laurent – MacPherson, Nansen