Los Angeles – Arizona 4:2 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:5 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:7 (kon.)
New Jersey – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Tampa 3:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.)
Columbus – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.)
Minnesota – Nashville 5:6 (po pr.) | Vancouver – Calgary 3:2 (po pr.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)
Minnesota Wild
5:6 (2:3, 1:0, 2:2 - 0:1)
Nashville Predators
Neděle 21.12.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Československá stopa v utkání:
    V zápase jsme bohužel neměli možnost vidět žádného Čecha ani Slováka.

1. Shea Weber (0+2) – NSH
    2. Zach Parise (2+1) – MNS
    3. Filip Forsberg (1+0) – NSH

Než jsme se stihli nadechnout, prodloužení ukončil svým 1. gólem v sezóně Mattias Ekholm a rozhodl tak utkání, ve kterém nebylo nouze o branky. Nashville byl lepším týmem po celý zápas a potvrdil roli papírového favorita.

Střely celkem: 27-44 (ve třetí třetině: 12-13, v prodloužení: 1-3)

Dnešní utkání sledovalo 19017 diváků.

Mattias EKHOLM - 5:6

61:45
    Nashville právě vstřelil branku!
    MATTIAS EKHOLM naprosto suverénně obkroužil branku domácích, jakoby to byla jeho doména, když je obráncem a rozhodl utkání střelou na vyrážečku. Bez asistence.

61:26
    Boj o kotouč, ležící před brankou Minnesoty.

60:46
    Forsbergův průnik přes levou stranu skončil neúspěšně.

60:01

Třetí třetina nejdřív přinesla dva góly Nashvillu. Jenže domácí se neradi vzdávají a zabojovali ja kse říká do konce. Skórovali za minutu dvanáct, to znamená 48 sekund před koncem a vyrovnali stav na 5:5. Hra pokračuje za chvíli.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Thomas VANEK - 5:5

59:12
    Minnesota právě vstřelila branku!
    THOMAS VANEK vytěžil z krátkého útočného tlaku gól. Už to vypadalo, že hosté mají hru pod kontrolou, jenže s tím se Wild nehodlali smířit. Asistence: Marco Scandella, Ryan Suter

58:49
    Branka domácích opuštěna. Hrají v šesti hráčích.

58:28
    Wild zahráli puk přes celé hřiště a tak stále nemohou odvolat brankáře.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 2. Zucker (Pominville, Koivu), 7. Parise (Coyle, Vanek), 28. Scandella (Coyle, Koivu), 51. Parise (Pominville, Suter), 60. Vanek (Scandella, Suter) – 5. Jarnkrok (Weber, Josi), 14. Cullen (Bartley, Fisher), 19. Smith (Ribeiro), 42. Forsberg (Bartley, Smith), 50. Josi (Weber, Cullen), 62. Ekholm

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Prosser, Folin – Parise, Mik.Granlund, Vanek – Zucker, M.Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Cooke – Brodziak, Haula, R.Carter
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, S.Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – F.Forsberg, Ribeiro, C.Smith – Wilson, Fisher, Cullen – Nystrom, O.Jokinen, G.Bourque – Roy, Jarnkrok, Beck

Rozhodčí: Meier, St.Pierre – Galloway,Brisebois

Diváci: 19017