Los Angeles – Arizona 4:2 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:5 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:7 (kon.)
New Jersey – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Tampa 3:1 (kon.) | Carolina – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.)
Columbus – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.)
Minnesota – Nashville 5:6 (po pr.) | Vancouver – Calgary 3:2 (po pr.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Calgary Flames
Neděle 21.12.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

1. Christopher Tanev (VAN) (1 + 0)
    2. Johnny Gaudreau (CGY) (1 + 0)
    3. Daniel Sedin (VAN) (0 + 2) (06:48:00)

Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (VAN) (1 + 0, čas na ledě 18:10)
    Jiří Hudler (CGY) (0 + 1, čas na ledě 15:13)

Zápas mezi Vancouver Canucks a Calgary Flames nabídl celkem pět branek, tu pátou rozhodující přineslo až prodloužení. V něm jen po pár vteřinách za domácí Kosatky rozhodl Christopher Tanev. Zařídil tak veselejší vánoční svátky pro Vancouver. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.

Christopher TANEV - 3:2

60:18
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Rychlejší konec prodloužení snad ani být nemohl. Sotva se časomíra s nastavenými pěti minutami rozběhla, už známe vítěze duelu kanadských klubů. Přímočará akce skončila střelou CHRISTOPHERA TANEVA, který nedal ve výborném zakončení z mezikruží Jonasi Hillerovi šanci. Canucks berou dva body za výhru po prodloužení. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.

60:05
    Na úvodním vhazování v prodloužení uspěli domácí, kteří se co nejdříve snaží natlačit před Jonase Hillera.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily. Calgary v závěrečné periodě vyrovnalo a my budeme muset na vítěze čekat do prodloužení, případně i samostatných nájezdů.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:06
    Třetí třetina se očividně už jen dohrává, žádná větší šance. Častěji ale puk pobývá v blízkosti brankáře Calgary Flames.

58:28
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, ve kterých ještě některý z týmů může rozhodnout o zisku plného počtu bodů.

57:58
    Radim Vrbata neměl komu nahrát, i proto nahodil puk pouze za branku Jonase Hillera a počkal, jak zareaguje soupeř.

57:35
    Domácí v plném počtu, bez čekání myslí Canucks na útok. S blížícím se koncem ale oba mančafty dávají daleko větší pozor.

56:58
    Většina hostující přesilové hry je minulostí, zatím neměli Flames žádnou příležitost dostat se do pásma, vystřelit už vůbec ne.

56:14
    Vancouver ale už dvakrát vyhodil a zatím vše naznačuje fakt, že také tohle oslabení s klidem zvládne.

55:22
    Přesilová hra pro Calgary, dvě minuty za vysokou hůl dostává domácí hráč Kevin Bieksa, jenž bude za katrem asi trošku nervózní.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Weber, 10. Vrbata (Burrows, D.Sedin), 61. Tanev (H.Sedin, D.Sedin) – 33. Jones (Russell, Granlund), 48. Gaudreau (Hudler, Engelland)

Vancouver Canucks: Miller – Tanev, Edler, Bieksa, Sbisa, Weber, Stanton – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Hansen, Bonino, Higins – Vey, Richardson, Matthias – Burrows, Horvat, Dorsett
    Calgary Flames: Hiller – Brodie, Jordano, Wideman, Russell, Enegelland, Diaz – Jones, Monahan, Colborne – Hudler, Jooris, Gaudreau – Byron, Granlund, Glencross – Bollig, Bouma, Raymond

Rozhodčí: Hebert, Lee – Heyer, Sharrers

Diváci: 18 747