USA – Česko 5:0 (kon.) | Rusko – Česko 5:1 (kon.)
Rusko
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Česko
Pondělí 12.01.2015, 21:00 • Harborcenter, Buffalo (USA) • Mistrovství světa žen do 18 let

Ocenění dostanou také rozhodčí dnešního zápasu, následně se již přechází k předání bronzových medailí ruskému celku! Tímto se s vámi prozatím loučím, za necelé dvě hodiny startuje v Buffalu očekávaný vrchol celého turnaje, kde si to spolu rozdají USA a Kanada! (23:10:22)

Na ruské straně dostane ocenění Fanuza Kadirovová, Valeria Tarakanovová a kapitánka Anna Šochinová.

Trenéři vybrali jako nejlepší tři hráčky z české strany Blanku Škodovou, Martinu Zedníkovou a Michaelu Pejzlovou, která se nakonec pro zranění prstu zápasu o bronz účastnit nemohla.

Nejlepší hráčkou z české strany v zápase o bronz je Anna Zíková, ruský tým ocení Lianu Ganějevovou.

Na české straně vidíme v očích slzy smutku, na té druhé naopak štěstí. Takový je hokej. Všechny hokejistky jsou teprve na začátku své kariéry a úspěchem a neúspěchem se pochopitelně budou neustále setkávat.

Krátce po skončení dojde k vyhlášení nejlepších hráček zápasu, z obou týmů v celém turnaji a pochopitelně k předání bronzových medailí ruskému týmu.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Rusko – 15 (35)
    Česko – 11 (24)

Česká osmnáctka nakonec z amerického Buffala odcestuje bez cenného kovu. Rozhodlo o tom závěrečné střetnutí o bronzové medaile, se kterým se lépe popasovaly Rusky. Na české straně je vidět obrovské zklamání, tento tým na medaili potenciál měl.

60:00

59:22
    Na druhé straně zasahuje Škodová neomylně proti ráně Štarjovové z voleje. Duel se již pouze dohrává.

59:03
    Směrem dopředu se odvážila Adéla Jůzková, její průnik přes poslední bránící hráčku ale skončil v rohu.

58:20
    V posledních minutách dostane sborná ještě příležitost na vstřelení šesté branky. Sudí totiž posílají za katr za nedovolenou hru tělem Annu Zíkovou (CZE).

58:01
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty dnešního utkání, Rusky kombinují s kotoučem v útočné třetině.

57:15
    Proti střele Zubokové si Škodová připisuje ještě jeden úspěšný zákrok, jeden z posledních na tomto turnaji.

56:14
    Utkání o bronzové medaile přihlíží v Harborcentru 515 diváků, na zámořské finále však bude jisto jistě vyprodáno.

55:56
    Český tým v početní výhodě branku Rusek neohrozil, sborná je znovu v plném počtu.

55:07
    Ne, ne. Nedaří se nám usadit v útočné třetině, ruská čtveřice se brání s obrovským přehledem.

54:06
    Rusky jsou ve čtyřech, šance na využití početní výhody stále žije.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 1. Štarjovová (Šochinová, Kadirovová), 21. Kadirovová (Štarjovová, Šochinová), 31. Lichačovová (Faljachovová), 42. Korotkichová, 51. Šochinová (Pirogovová) – 23. Bukolská (Neubauerová)

Rusko: Tarakanovová (Kondakovová) – Pirogová, Těrjoškinová, Zuboková, Seredinová, Ganejevová, Čisťjakovová, Lobovová, Gamovová – Kadirovová, Šochinová (C), Štarjovová – Kanajevová, Rachimovová, Bolgarevová – Korotkichová, Faljachovová, Dorofejevová – Gimazetdinová, Lichačovová, Dobrodějevová. Trenér: Alexandr Uljankin.
    Česko: Škodová (Zechovská) – Holá, Jančová, Zedníková, Zíková, Bartošová, Kosinová, Pytlíková – Mašková, Pátková, Topolská – Bukolská, Hymlárová, Neubauerová – Patočková, Forejtová, Jůzková – Smetková, Bucifalová. Trenér: Jan Fidrmuc.

Rozhodčí: Glennová (USA) – Spresserová (USA), Strattonová (Kanada)