Německo – Egypt 23:16 (kon.) | Švédsko – Polsko 20:24 (kon.) | Dánsko – Island 30:25 (kon.)
Francie – Argentina 33:20 (kon.)
Německo
23:16 (12:8)
Egypt
Pondělí 26.01.2015, 16:30 • Lusail Multipurpose Hall • Mistrovství světa (play off)

Je dobojováno! Nejmladší tým na tomto turnaji – Německo poráží Egypt 23:16!

Egypt od začátku utkání tahal za kratší konec a Německo si postupně vytvářelo až osmibrankový náskok. Po prvním poločase byl stav 12-8 pro Německo.

Ve druhém poločase se Egypt dlouho nemohl prosadit, neboť výborné zákroky převáděl Carsten Lichtlein. Německo už si ve druhém poločase pouze hlídalo náskok a utkání se v závěru již víceméně dohrávalo.

Nejlepším hráčem zápasu se stává brankář Carsten Lichtlein!

Zablokované střely – 4 – 1

Německo tak postupuje do čtvrfinále, kde se utká s domácím Katarem!

To je z mé strany vše a u dalšího onlajnu se těším brzy nashledanou! (18:18:16)

60
    Konec zápasu. (23:16)

60
    Utkání už se dohrává, Německo je dalším čtvvrtfinalistou! (23:16)

60
    Německo teď zaznamenalo další ztrátu. (23:16)

59
    Míč se dostal na pravou stranu k Mahmoudu Radwanovi, který ale vůbec netrefil zařízení. (23:16)

59
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Sellin. (23:16)

59
    Weinhold měl celou levou stranu volnou, ale zbrkle vystřelil a vůbec netrefil branku. (22:16)

59
    Dagur Sigurdsson si dvě minuty před koncem zápasu bere oddechový čas. (22:16)

58
    Na rozdíl šesti branek dává krásným podstřelem Eslam Issa! (22:16)

58
    Další ztráta Německa, už dvanáctá v zápase. (22:15)

57
    Ahmed Elahmar přešel přes Kneera a překonává Lichtleina. (22:15)

57
    Elahmar se teď dostal do lehkého konfliktu s Muschem, ale hra pokračuje. (22:14)

56
    Německo má momentálně luxusní náskok osmi branek! (22:14)

56
    Další faul Alyho Mohameda, tentokrát byl faulovaným Kraus. (20:14)

55
    Handawy teď vytáhl výborný zákrok proti střele Kneera. Rozhodčí ale viděl faul Mohameda na Schmidta a Německo zůstává u míče. (20:14)

55
    Rozehrávku Schmidta teď zachytil Hashem, ale proti výbornému Lichtleinovi neuspěl! (20:14)

54
    Dagur Sigurdsson si teď raději bere oddechový čas! (20:14)

54
    Další branku Egypta střílí Mohamed Hashem, který odvážně prošel mezi čtveřicí hráčů a úspěšně zakončil. (20:14)

Jan Havlovic

Německo: Lichtlein, Heinvetter – Schmidt, Böhm, Pekeler, Schöngarth, Sellin, Strobel, Musche, Kraus, Müller, Groetzki, Wiencek, Drux, Kneer, Weinhold, Gensheimer
    Egypt: Handawy, Khalil, Bakir – Abdelrahman, Elahmar, Mohamed, Issa, El Masry, Radwan, Abou Ebaid, Amer, Elbassiouny, Hashem, Ramarad, Elwakil, Nawar, Elderaa

Rozhodčí: Novotný, Horáček