Novokuzněck – Vladivostok 5:4 (2:1 po s.n.) | Novosibirsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Toljatti 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 29.01.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Dnešní utkání je u konce. HK Sibir Novosibirsk poráží v domácím prostředí Amur Chabarovsk 4:1!

V první třetině jsme bohužel branku neviděli, ale v daleko lepším světle se předvedli domácí hokejisté. Sibir měl dokonce k dispozici tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázal využít!

Druhá třetina nabídla celkově čtyři branky! Domácí šli do vedení ve 32. minutě, kdy se v oslabení prosadil Arťjom Vorošilo . Hosté ale s odpovědí dlouho neotáleli a za tři minuty bylo srovnáno, trefil se Vjačeslav Litovčenko . Nerozhodný stav ale opět nevydržel příliš dlouho, už po necelých dvou minutách poslal domácí do vedení Alexej Kopejkin . V závěru dal na 3:1 Jarno Koskiranta .

Ve třetí třetině domácí dokázal své vedení navýšit v 51. minutě, kdy se prosadil Igor Ožiganov .

V dnešním utkání zářili hlavně oba brankáři. Jak Salák, tak i Pečurskij předvedli výborné výkony. Pečurskij střelil 47 střelám a z nich propustil 3.

Michel Miklík (CHA) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:56

To je z mé strany vše a u dalších (nejen) hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (16:23:32)

60:00

59:50
    Ještě uvidíme vhazování po levici Saláka.

59:37
    Za obranu se teď dostal Šumakov, který chtěl ještě vylepšit situaci pro Koskirantu, ten ale nedokázal puk zasáhnout!

59:16
    Sibir už teď spíše vyhazuje a brání výsledek.

58:45
    Ježov vypálil po přirhávce Krysanova, Salák je ale v dnešním utkání hodně jistý.

58:16
    Puku se teď ale ve středním pásmu zmocnil Krysanov, který kotouč zaváží do svého pásma.

57:52
    Hersley teď udržel modrou čáru a Sibir může dále kombinovat.

57:26
    Monja si sjel z pravé strany do středu, ale střelou zápěstím minul branku.

57:04
    Krysanov se dostal k puku na modré čáře a spíše nahodil kotouč na Saláka, ten ale raději hru přerušil.

56:21
    Achmetov s Krysanovem kombinovali za brankou, ale poté se do jejich kobminace vložil Šalunov, který se puku zmocnil.

55:57
    Kugryšev poslal puk na Koskirantu, který našel před brankou nehlídaného Gubina, tomu ale rána nesedla a Pečurskij puk přikryl lapačkou.

55:08
    Kugryšev teď skvěle vyjel zpoza branky, vyhnul se Rjazancevovi a vypálil. Pečurskij ale výborně zasáhl.

54:32
    Šafigulin posílal puk před branku na Miklíka, Hersley ale přihrávku zablokoval.

53:56
    Následná rozehrávka Safronova přesná nebyla a následuje vhazování po pravici Pečurskije.

53:46
    Na levé straně se dostal k puku Kopejkin, ale byl tísněn Safronovem a ke střele se nedostal.

53:03
    Bobrov se dostal na levé straně k odraženému puku, svou střelu zápěstím ale nasměřoval jen do lapačky Pečurskije.

52:26
    Další ránu vyslal od modré Safronov, střela ale mířila mimo.

52:03
    Z levé strany pálil Rjazancev, Salák ale puk s klidem chytil a stihl jej hned rozehrát.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 32. Vorošilo (Bobrov), 36. Kopejkin (Hersley, Ullström), 39. Koskiranta (Bělov, Kugryšev), 51. Ožiganov – 35. Litovčenko (Baškirov, Peretjagin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Bělov, Ignatovič, Meňšikov, Vereščagin – Šumakov, Kugryšev, Koskiranta – Monja, Kopejkin (C), Ullström – Gubin, Sannikov, Vorošilo – Bobrov, Šalunov, Butuzov
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Velikov, Těrjajev, Rjazancev – Tarasov (C), Šafigulin, Miklík – Fisenko, Špirko, Lugin – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Kopijenko

Rozhodčí: Gamalej, Karabanov – Koršak, Černyšev