Kladno – Č. Budějovice 0:4 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 8:0 (kon.) | Sparta – Třinec 5:4 (2:1 po s.n.)
Chomutov – HC Litvínov 0:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Sparta Praha
5:4 (1:0, 1:4, 2:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 29.01.2015, 17:30 • Tipsport Arena • DHL Extraliga juniorů

Viděli jsme napínavé utkání, ve kterém měli nakonec více štěstí hráči domácího týmu. Třinečtí byli po celý zápas aktivnější, ale domácí byli houževnatí a i přes nedobře vypadající průběh se dokázali vrátit do zápasu a v samostatných nájezdech rozhodnou o vítězství. Děkuji za Vaši pozornost. (20:03:04)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ BREJCHA.

3. série
    2:1
    Tomáš Brejcha krásnou kličkou rozhoduje zápas.

3. série
    1:1
    Kovařčík nepřekonal Langera.

2. série
    1:1
    Povedená klička do bekhendu v podání Marka Györiho srovnává skóre.

2. série
    0:1
    Jašek střelou nad vyrážečku a domácí brankář neměl šanci.

1. série
    0:0
    Domácí Augustin chtěl střílet mezi nohy, ale mezeru mezi betony netrefil.

1. série
    0:0
    Christov zkusil kličku do bekhendu, ale ta se mu nepovedla.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo i vítězi. V něm měli velikou šanci domácí hráči, ale Brejcha nedokázal přesně zakončit. Třinec měl šanci na konci prodloužení, když se všichni tři útočníci snažili dorazit vyražený puk za Langerova záda, ale to se jim nepovedlo, a tak o vítězi dnešního utkání rozhodnou až nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:02
    Třinečtí se dostali k dorážce, ale nedokázali puk protlačit za záda domácího brankáře.

63:17
    Třinecký Pěnčík ujížděl po levé straně jeho pokus příklepem Langer vyrazil betonem.

61:26
    Heider naskočil z trestné lavice a snažil se upláchnout, ale domácí obrana se stačila vrátit.

60:35
    Brejcha se objevil sám před brankářem Dudáčkem, ale netrefil zařízení.

60:01

Vyrovnaný stav platí po 60 -ti minutách a tak o vítězi rozhodne prodloužení, ve kterém budou mít domácí výhodu jednou hráče navíc. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení přijdou na řadu nájezdy.

Ondřej Kolář

Branky a nahrávky: 7. M. Jandus (Pulkrab, Györi), 23. Györi (Schwamberger), 44. Györi (Vacek), 56. Györi (Kadeřávek, Schwamberger), rozh. náj. Brejcha – 26. Roman (Jašek), 31. Kovařčík, 31. Stránský (Bednář), 38. Heider (Pěnčík, Kovařčík)