Kladno – Č. Budějovice 0:4 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 8:0 (kon.) | Sparta – Třinec 5:4 (2:1 po s.n.)
Chomutov – HC Litvínov 0:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 29.01.2015, 15:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů

Dnešní zápas byl ze strany hostů z Budějovic velice podařeným taktickým kouskem, protože ho hráči Motoru zvládli opravdu skvěle. Naopak domácí Rytíři svého soka snad ani chvíli pořádně nepřehrávali a dnes tedy musí skousnout zaslouženou prohru o čtyři branky. Poslední třetina už byla na šance celkem chudá a byla rozhodně vyrovnanější, než ty dvě předchozí. Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a přeji pohodový zbytek dne. (17:05:23)

60:00

59:34
    Už se pouze celý mač dohrává ve středním pásmu, další branka už padne jen těžko.

58:40
    Kehar křížným pasem hledal před bránou Miuru, ten ale na puk těsně nedosáhl a právě kotouč tak končí za bránou.

57:56
    U puku jsou opět domácí borci, jejich snahy v útočné třetině jsou ale zatím liché.

57:05
    K dorážce zblokované střely jednoho z kolegů se dostal na zadní tyči Bárta, Švihálek se ale skvěle přesunul a jeho pokus vytěsnil mimo!

56:23
    Dopředu to zkouší i Kladno, dnes mu ale není přáno a bránu opět míjí.

55:28
    Budějovice už se nikam neženou, střely tak létají na Švihálka z velké dálky a on je schopen si s nimi poradit.

54:00
    Vyloučen je hráč domácích Schildhabel za držení.

53:22
    Kladenští opět neuspěli, střela Kružíka totiž byla tečována jedním z beků do postranní síťky.

52:22
    I další akce skončila neúspěchem, Doležalova střela z úhlu se totiž odrazila pouze mimo od Kváčovy výstroje.

51:39
    Kladno je už velice zoufalé a jeho rozehrávky končí nejdále ve středním pásmu. Rytířům dnešní role favorita vyloženě nesedla.

50:04
    Rytíři mají velkou smůlu, teď nedal ryzí šanci Miura, drbat hlavu si ale nemusí, protože nakonec byl pískán ofsajd.

49:37

49:19
    Motor zvládl puk vyhodit přes všechny čáry a vypadá to pro něj dobře, musí se bránit už jen něco kolem dvaceti vteřin.

48:47
    Stále platí, že se Rytíři nedostali na dostřel soupeřovy brány a přesilovka se chýlí ke konci.

48:02
    Kladno ale krátkou výhodu pěti proti třem nesehrálo vůbec dobře a ke střele se ani nedostalo. Navíc hosté vyhodili pryč a čas utíká i z dalšího budějovického trestu.

47:37
    Bude tu přesilovka 5 na 3, na dvě minuty si jde sednout hostující Milan Břečka za držení.

47:00
    Přesilovku už hraje Kladno, zatím ale žádné ohrožení brány Jihočechů nepřišlo.

Ondřej Hradecký

Branky a nahrávky: 6. Marek (Rob), 9. Pašek (Kutiš), 24. Marek (Rob, Prokeš), 31. Panáček (Guman, Škopek)

Rytíři Kladno: Švihálek – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Kehar, Zajíc – Hrabík, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Borkovec, Miura, Kružík
    HC Motor České Budějovice: Kváča – Škopek, Hanus, Žáček, Matoušek, Břečka, Kutiš – Bárta, Prokeš, Marek, Bílek, Guman, Panáček, Rob, Doktor, Pašek

Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Krátký