Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 30.01.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Dnešní utkání je u konce! Avangard Omsk prohrává na svém ledě s Torpedem Nižnij Novgorod 2:3!

V první třetině jsme se nenudili. Na obou stranách bylo k vidění mnoho šancí na skórování a oba gólmani zatím předvádí výborné výkony. Jediným úspěšným střelcem první třetiny se stal Vladmiír Sobotka, která dorazil nepovedenou střelu Kalinina.

Druhá třetina nenabídla tak dobrý hokej, jako jsme měli možnost vidět v první třetině. Prosadili se ale pouze hosté, kteří v 34. minutě využili přesilovku zásluhou Gennadyho Stoljarova.

V závěru třetí třetiny nejdříve rozhodčí uznali po konzultaci s videorozhodčím gól Nikity Filatova. Poté to domácí zkusili v šesti, ale do prázdné se trefil Alexej Potapov. Omsk ale ještě 47 sekund před konce snížil zásluhou Alexandra Pěrežogina. Více už ale domácí nestihli.

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:50.

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (16:43:01)

60:00

59:58
    Sobotka ale buly prohrál a je konec!

59:56
    Oddechový čas si bere hostující celek!

59:56
    Hosté zahráli puk na zakázané uvolnění a čtyři sekundy před koncem se bude vhazovat před Kasutinem!

59:43
    Domácí to zkoušejí v šesti! Kostin znovu na střídačce!

59:31
    Puk má Pivcakin za svou brankou a rozjížďí možná poslední akci domácích.
    Alexandr PĚREŽOGIN - 2:3

59:13
    Avangard právě vstřelil branku!

No tak závěr je hodně zajímavý! Domácí dávají ještě kontaktní branku! Střelu ALEXANDRA PĚREŽOGINA si do vlastní sítě ztečoval bruslí Osipov. Asistence: Vadim Chomickij.
    Alexej POTAPOV - 1:3

58:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!

Domácí to zkoušeli bez brankáře, k puku se ale u mantinelu dostal ALEXEJ POTAPOV, který trefuje prázdnou branku! Kostin se klouzal marně! Bez asistence.

58:25
    Na brankovišti Torpeda se teď postrkovalo několik hráčů a rozhodčí pravděpodobně bude vylučovat!

58:04
    Hra tedy pokračuje , následuje vhazování před Kasutinem po zakázaném uvolnění hostů.
    Nikita FILATOV - 1:2

57:32
    No a branka je opravudu uznána! Torpedo tedy jde dvě a půl minuty před konce do vedení! Střelcem branky je NIKITA FILATOV! Asistence: Jevgenij Mozer.

57:32
    Rozhodčí teď pravděpodobně bude muset vrátit čas na ledové kostce.

57:32
    Tak to je hodně zajímavé! Rozhodčí se teď podívali na opakovaný záběr a střela Filatova dle opakovaných záběrů skončila v síti!

57:32
    Po pravé straně ujel Filatov, který trefuje tyč!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 14. Sobotka (Kalinin, Širokov), 60. Pěrežogin (Chomickij) – 34. Stoljarov (Salminen, Kasutin), 58. Filatov (Mozer), 59. Potapov

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvikh) – Kuljaš (A), Pivcakin, Gustafsson, Kulik, Gluchov, Chomickij, Ljamin – Kalinin (C), Sobotka, Širokov – Pěrežogin (A), Popov, Paršin – Pervušin, Něprjajev, Gončarov – Rasskazov, Fiščenko, Volkov – Semjonov
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Aljapkin) – Hietanen, Pepeljajev, Osipov, Vasiljev, Makarov, Blažijevskij, Aljajev – Stoljarov, Dm. Kazionov (A), Den. Kazionov – Salminen, Immonen, Wolski (C) – Mozer, Galuzin (A), Filatov – Dvurečenskij, Savinainen, Krasnoslobodcev – Potapov

Rozhodčí: Gofman, Karabanov – Goljak, Dedulja