Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:5 (2:0, 2:3, 0:2)
Severstal Čerepovec
Pátek 30.01.2015, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Československá stopa

Marek Kvapil (Čerepovec) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:51 (17:14:57)

Je dobojováno. Hosté si odváží všechny body díky dvěma gólům ve třetí třetině. Nejprve vyrovnával Buchnevič na 4:4 a o osmapadesát vteřin později dokonal obrat Jurij Trubačjov. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepomohla jim ani závěrečná power play. S konstatováním, že Ufa doma podlehla Čerepovci 4:5, se s Vámi loučím.

60:00

59:44
    Puk je ve středním pásmu a vypadá to, že si Čerepovec odveze všechny tři body.

59:18
    Domácí to zkouší se šesti hráči v poli.

58:35
    Kotouč je daleko od hostující branky. Domácím se čas krátí velmi rychle.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Domácí jsou v útočné třetině, ale je to bez střeleckých pokusů. Nutno dodat, že hosté výborně brání.

56:55
    Střelou zpoza obránce se prezentoval jeden z domácích hráčů, ale ten nemířil přesně a kotouč skončil nad brankou Severstalu.

56:09
    Domácí se ubránili a mají necelé čtyři minuty na to, aby vyrovnali.

55:45
    Konev nezachytil kotouč na modré čáře a hosté tak ztrácí útočné pásmo.

55:16
    Salavat se osvobozuje a obranná čtveřice jde ihned vystřídat.

54:46
    Hosté se ihned po buly usadili v pásmu, kde kombinují, ale nemohou se dostat do zakončení.

54:09
    Ufa si komplikuje situaci. Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Slepyšev.

54:05
    Kotouč mají na hokejkách obránci Čerepovce, kteří s rozehrávkou nespěchají.

53:13
    Tentokrát se dostali domácí do pásma, kde z mezikruží vystřelil tahem Semin, ale branku Severstalu přestřelil.

51:36
    Hosté brání velmi pozorně a Ufa má veliké problémy, aby se vůbec dostala do útočného pásma.

50:49
    Pavel Černov byl příliš rychlý a ocitl se v postavení mimo hru.

50:01
    Salavat má před sebou posledních deset minuta na to, aby s výsledkem něco udělal.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 1. Tolpeko (Kulda, Semin), 15. Semin (Zubarev), 23. Kolcov (Skačkov), 34. Kolcov (Kajgorodov) – 32. Stasenko, 32. Černov (Kagarlitskij, Thuresson), 33. Kovyršin (Monachov), 43. Buchnevič (TS), 44. Trubačjov (Trunjov)

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Bodrov, Kulda, Kutuzov, Lekomcev . Makarov, Chlystov, Stěpanov, Pihlstrom, Semin, Dubrovskij, Tolpeko, Kajgorodov, Glučov, Slepyšev, Hartikainen, Skačkov, Setdikov
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Stasenko, Urbom, Pyett, Chochlov, Konev, Antropov, Arzamascev – Berdnikov, Kagarlitskij, Kazakovcev, Trubačjov, Mons, Černov, Nikoncev, Monachov, Trunjov, Thuresson, Kovyršin, Buchnevič, Kvapil

Rozhodčí: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov