Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 30.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shlednou. (19:10:14)

Kazaň úlohu favorita nakonec zvládla, Čeljabinsk ale dost, dost kousal. Stejně jako před dvěma dny v Jekatěrinburgu i tentokráte velmi dobře bránil a mohl se opřít o brankáře Děmčenka. Domácí mohou děkovat Michailovi Varnakovovi, který se ve 3. třetině neuvěřitelně rozehrál a nakonec zařídil vítěznou branku.

60:00

59:51
    Vrána mohl rozhodnout, ale puk do odkryté svatyně nedostal.

59:27
    Traktoru se nedaří založit kloudný útok, Kazaň skvěle brání modrou čáru.

59:11
    Nikulin po vyhraném vhazování svého spoluhráče vyhodil puk přes všechny čáry do bezpečí.

59:04
    Traktor zkusí v posledních 56 vteřinách hry hru bez brankáře. Děmčenko už je na střídačce během udílení taktických pokynů.

59:04
    Oddechový čas pro hosty.

58:27
    Minuta a půl do konce, Traktor se rozmýšlí za brankou, jak s celou akcí naloží.

57:50
    Zacharčuk zakombinoval v obraně s Rylovem, následně se Kazaň puku zbavila. Ale za současného stavu jí to vlastně vyhovuje.

57:07
    Čistov, Pare, Penkovskij, to je nejnebezpečnější útok Traktoru, který neustále dělá potíže. Teď se podařilo Burmistrovovi vyhodit do bezpečí.

56:08
    Vrána vlastně jen zavezl puk do pásma a pak odjel střídat. Do konce utkání zbývají nějaké čtyři minuty.

55:02
    To byla šance jako hrom! Azevedo posílal přihrávku před branku, kam si v plné rychlosti najel Varnakov. Ten ale svou dělovkou trefil jen Děmčenka. Ten vůbec nevěděl, jak mohl zasáhnout.

54:34
    Panov si najel na pravý kruh a odtud vypálil. Pouze však do připraveného Garipova. Vhazovat se bude před jeho brankou.

54:08
    Burmistrov ani Petrov se ke střele nedostali! Traktor se ubránil jen za cenu velkých potíží. Děmčenko nakonec zasahovat nemusel, i když musel být stále na pozoru.

53:25
    Gluchov se obětavě položil proti střele od modré čáry od Aťušova. Kazaň v obraně bojuje jako lev.

52:46
    Vrána objel branku z pravé strany, pak se snažil přihrát na svého spoluhráče, jenže ten špatně zpracoval.

51:59
    Varnakov s Möllerem kombinovali u mantinelu, o puk ale přišli. Růžička pak další útok Traktoru nezaložil dobře.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 34. Svitov (Mirnov, Lukojanov), 47. Varnakov (Möller, Kornějev) – 11. Popov

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Tokranov, Kornějev, Brookbank – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Möller, Azevedo – Gluchov, Vrána, Kosticyn – Obuchov, Burmistrov, Petrov
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Garnett) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Davydov, Vasilčenko – Čistov, Pare, Penkovskij – Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Panov – Gubarev, Veličkin, Kručinin