Omsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – Atlant 1:3 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Atlant Moskevská oblast
Pátek 30.01.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Hokejisté Atlantu Moskevská oblast dnes odehráli výborný zápas a vítězstvím 1:3 na ledě Petrohradu potvrdili, že boj o play-off ještě nevzdali. Armádní klub se přitom ujal vedení už ve 2. minutě zápasu, kdy se v přesilovce trefil Artěmij Panarin. Hosté však v 9. minutě srovnali zásluhou Nikity Sošnikova a ve druhé periodě, ve které byli jasně lepším mužstvem, strhl vedení na jejich stranu Vjačeslav Leščenko. V úvodu závěrečné části pak zvýšil na 1:3 Albert Jarullin, a přestože Petrohrad poté výrazně přidal, vynikající brankář Atte Engren už nepřipustil ani kontaktní branku.

Střely na branku ve 3. třetině – 20:8, celkem – 33:27 (19:53:41)

60:00

59:58
    Na skóre už nic nezmění ani pokus Kalinina. Hosté vyhodili do středního pásma.

59:32
    Čudinov si sjel až na pravý kruh, kam dostal přihrávku od Šipačjova. Jeho ránu však pokryl výborný Engren. Domácí jsou blízko porážky.

58:59
    Od modré pálil Čudinov, kotouč si nenašel cestu za Engerova záda.

58:08
    Oddechový čas Petrohradu.

58:08
    Koskinen je již na lavičce, domácí to zkoušejí v šesti!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Hosté posunují kotouč do středního pásma, což jim v tuto chvíli stačí.

57:00
    Už jen tři minuty do konce, hosté stále drží dvoubrankový náskok.

56:22
    Číhající Kovalčuk před brankovištěm netrefil kotouč. Následně byla hra přerušena, protože Engrenova branka byla vychýlena ze svého postavení.

56:15
    Střela Tichonova se mezi tyče nevešla.

55:32
    Domácí jsou v plném počtu. Čas na vyrovnání se jim však už začíná krátit.

54:57
    Babčukovu ránu vyrazil Koskinen.

54:15
    Začíná zkrácená přesilovka Atlantu.

54:00
    Kovalčukovo tečované nahození propadlo kolem hostující branky.

53:31
    Síly na ledě se vyrovnávají. Jimmie Ericsson je vyloučen za hákování.

53:04
    Za záda obrany SKA se tlačil Černov, jeden z obránců ho však stačil dojet a nepustil ho do zakončení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Panarin (Šipačjov, Dadonov) – 9. Sošnikov (Babčuk), 23. Leščenko (Voronin), 44. Jarullin (Bodrov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Rukavišnikov, Kalinin, Alexandrov, Bělov, Chafizullin, Chudinov, Judin, Jermakov – Kovalčuk, Tichonov, Ponikarovskij – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Červenka, Ericsson, Chochrjakov – Kablukov, Ketov, Barabanov.
    Atlant Moskevská oblast: Engren (Artěmjev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Ťuljapkin, Jarullin, Babčuk – Potapov, Sošnikov, Šmeljov – Bodrov, Jašin, Levickij – Kozlov, Černov, Taratuchin – Voronin, Junkov, Leščenko – Chlopotov.

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Strelcov, Tarasov